در شغل‌های کارخانه‌ای، ربات‌ها به‌تدریج جایگزین کارمندان شده و کارخانه‌ها و خط تولید را تبدیل به یک بخش خودکار می‌کنند که برای شرکت‌ها بسیار مقرون به صرفه است. این ربات‌ها بسیار ارزان قیمت هستند و دردسر کارمندان را نیز ندارند. شرکت فاکس‌کان نیز می‌خواهد تمام کارمندان خود را طی یک برنامه سه‌ مرحله‌ای با ربات‌ها جایگزین کند. فاکس‌کان، شرکتی چینی که برای اپل و آیفون کار می‌کند، قصد دارد تا طی یک برنامه، تمام کارمندهای انسان خود را با ربات‌ها جایگزین کند. این‌کار برای تولیدات آیفون در چین و احتمالا انتقال آن به آمریکا موضوع بسیار مهمی است.

یکی از مدیران فاکس‌کان به‌نام «دای‌ جیاپنگ» در همین خصوص به روزنامه‌های تایوانی گفته که کارخانه در حال اجرای طرح سه مرحله‌ای خود است.

در فاز اول ربات‌های با کارمندان ورک‌استیشن‌ها جایگزین خواهند شد. ابتدا این ربات‌ها کارهایی را انجام می‌دهند که برای انسان‌ها بسیار خطرناک بوده یا کسی راضی به انجام آن کار نشده است. در فاز دوم ربات‌ها انجام‌ کارهای تمام خط تولید را به دست خواهند گرفت و پس از اجرای این فاز، در فاز سوم از انسان‌ها تنها در قسمت نظارت و بازبینی به کار گرفته خواهد شد.

دای همچنین گفت که شرکت‌های فاکس‌کان در چنگدو، شنژن و ژنگ‌ژو تاکنون مراحل ۲ و ۳ را طی نموده‌اند. تقریبا نیمی از محصولات آیفون در کارخانه ژنگ‌ژو تولید می‌شوند که تا الان تنها خط CNC آن کاملا خودکار شده است. فاکس‌کان تاکنون از ۴۰هزار ربات استفاده کرده و دای گفته که این شرکت قادر است سالانه ۱۰هزار ربات تولید کند.