یکی از کالاهای الکترونیکی که تقریبا مورد استفاده همگی ما قرار می‌گیرد، فلش مموری‌ها هستند. فلش مموری‌ها در مقایسه با هاردهای اکسترنال، به‌دلیل سایز کوچک خود، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما معمولا حافظه فلش مموری‌ها چندان زیاد نیست و با استفاده از آن‌ها نمی‌توان حجم انبوهی از اطلاعات را جابه‌جا کرد.

به‌تازگی شرکت کینگستون از فلش مموری جدید خود رونمایی کرده که در ظرفیت‌های ۱ و ۲ ترابایتی به بازار عرضه خواهند شد. این فلش مموری‌ها، برای اولین بار در جهان با این ظرفیت تولید شده‌اند. فلش مموری جدید کینگستون «DataTraveler Ultimate GT» نام دارد و در نمایشگاه CES 2017 رونمایی شده است. همینطور که مشخص است، ظرفیتی که این فلش مموری در اختیار کاربر قرار می‌دهد، حتی از بعضی از لپ‌تاپ‌ها نیز بیشتر است.

مشخص است که پرظرفیت‌ترین فلش مموری دنیا در یک قالب پلاستیکی تولید نشده بلکه در ساخت آن از  آلیاژ روی استفاده شده تا مقاومت آن افزایش پیدا کند. متاسفانه (یا خوشبختانه بسته به نوع دیدگاه شما) این فلش مموری از درگاه USB 3.1 استفاده می‌کند و اگر لپ‌تاپ شما USB-C داشته باشد، باید از یک مبدل استفاده کنید.

کینگستون قصد دارد این فلش مموری را در ماه فوریه به بازار عرضه کند. قیمت آن هنوز مشخص نشده است اما با توجه به حجم بالایی که دارد، انتظار می‌رود از قیمت بالایی نیز برخوردار باشد.

منبع: theverge