دانشگاه واشنگتن که بیشتر برای محبوبیت تیم فوتبالش شناخته شده است، یک دپارتمان مهندسی دارد که سیستم جدیدی را برای وای‌فای راه‌اندازی کرده‌اند. این تکنولوژی جدید که وای‌فای غیر فعال (Passive Wi-Fi) نام دارد، از ۱۰ هزار برابر انرژی کمتری نسبت به وای‌فای معمولی استفاده می‌کند. این وای‌فای با تلفن‌های هوشمند و روتر نیز سازگاری دارد.

دپارتمان مهندسی دانشگاه واشنگتن، تاکنون تنها روی کاهش مصرف انرژی تمرکز کرده بود، اما ازین پس روی سرعت نیز کار می‌کند. درواقع، تاکنون به سرعت دانلود ۱۱ مگابایت بر ثانیه دست پیدا کرده‌اند که با سرعت‌های دانلود LTE قابل قیاس است، اما مهندسان این تیم به‌دنبال افزایش این مقدار هستند.

تیم دانشگاه واشنگتن (تیم مهندسان نه فوتبالیست‌ها) گفته‌اند که تکنولوژی جدید منجر به ارتباطات جدیدی می‌شود که تا پیش از این به‌دلیل محدودیت‌های انرژی سیستم‌های وای‌فای، ممکن نبود.

شیام گولاکوتا، یکی از اساتید مهندسی دانشگاه واشنگتن در این زمینه گفته “ما در تلاش بودیم تا توانایی خود را در برقراری ارتباطات وای‌فای بدون نیاز به انرژی بررسی کنیم. این درست چیزی است که از وای‌فای غیرفعال انتظار خواهد رفت. ما می‌توانیم وای‌فای را با مصرف ۱۰ هزار برابر انرژی کمتر از وای‌فای معمول، استفاده کنیم”.

هنوز زمان مشخصی از عرضه این تکنولوژی به بازار مشخص نشده است، اما پسیو وای‌فای می‌تواند داده‌ها را با سرعتی بالاتر و انرژی کمتری منتقل نماید. این نوع وای‌فای تحولی چشمگیر در عرصه تکنولوژی ایجاد خواهد کرد.

برای خرید اینترنت ای دی اس ال ضربه بزنید.

 

0/5 (0 نظر)