مایکروسافت تصمیم گرفت برای ورود به حساب های کاربری، به جای استفاده از رمزعبورهای سخت و طولانی، از تایید روی موبایل استفاده کند

 

با امکان جدید مایکروسافت، راحت‌تر وارد حساب‌ کاربری خود شوید. برنامه Authenticator مایکروسافت (یا تایید)، امنیت ورود به هر حساب کاربری مایکروسافت را بیشتر کرده است. طبق مقاله‌ای که از بخش امنیتی و تشخیص هویت این شرکت منتشر شده، مایکروسافت از شیوه جدیدی برای ورود به حساب‌های کاربری استفاده کرده که ضرورت وارد کردن رمزعبور را کاملاً از میان برداشته است.

ورود به مایکروسافت، درست مانند گوگل شده که باید در اپلیکیشن موبایل‌های هوشمند (اندروید، آی او اس وویندوز فون) هویت خود را تایید کنید، اما هرگز برای استفاده از خدمات مایکروسافت نیاز به وارد کردن رمزعبور نخواهید داشت. به محض این‌که در اپلیکیشن مایکروسافت، حساب خود را وارد و تایید کردید می‌توانید از طریق منوی تنظیمات ورود با موبایل را نیز فعال کنید. به‌این صورت دفعه بعد که می‌خواهید با استفاده از نسخه دسکتاپ وارد حساب‌تان بشوید، تنها باید نام کاربری را وارد کنید، سپس روی موبایل شما یک اعلان به‌منظور تایید ورود به حساب‌تان خواهد آمد. روی تایید کلیک کرده و وارد خواهید شد!

مایکروسافت رمزعبور را با ورود از طریق موبایل، جایگزین می‌کند

مایکروسافت رمزعبور را با ورود از طریق موبایل، جایگزین می‌کند

اعلان مایکروسافت روی موبایل، از تلاش برای استفاده از رمزعبورهای سخت بسیار امن‌تر است. گفتنی است امکان وارد کردن رمزعبور همچنان وجود دارد، که اگر شما به موبایل خود دسترسی نداشتید، با مشکلی مواجه نشوید. اما این شرکت باور دارد که استفاده از موبایل، بسیار ساده‌تر از تاییدهای دو مرحله‌ای است.

 

منبع: engadget