چندسالی است که لپ‌تاپ‌هایی با صفحه نمایش لمسی تولید شده‌اند که مورد استقبال کاربران بسیاری نیز قرارگرفته‌اند. اما آیا راهی برای لمسی کردن صفحات نمایش سایر لپ‌تاپ‌های ویندوزی و یا مک وجود دارد؟ با ماهان‌نت همراه باشید.

کمپانی سوئدی نئونود Neonode گجتی به نام اِیربار AirBar طراحی کرده است که با استفاده از آن، امکان لمسی کردن تمام لپ‌تاپ‌های قدیمی نیز فراهم شده است. این گجت با ایجاد یک میدان نور نامرئی صفحه‌ای لمسی ایجاد می‌کند که با ویندوزهای ۸ و ۱۰ سازگاری دارد. اثر انگشت را حتی با دستکش و اثر قلم‌موی رنگ‌آمیزی را نیز تشخیص می‌دهد و تجربه‌ای مشابه با لپ‌تاپ‌های لمسی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ایرباد قابل استفاده برای تمام مک‌بو‌ک‌ها و لپ‌تاپ‌های ویندوزی ۸ و ۱۰ است. دلیل لمسی شدن صفحات نیز این است که میدان نور به هر اختلالی واکنش نشان می‌دهد. دقت تشخیص اثرانگشت روی ایربادها نیز ۲میلی‌متر است و اثرانگشت کاربر ۱۰۰درصد شناسایی خواهد شد.صفحات نمایش تمام لپ‌تاپ‌ها را لمسی کنید

قبلا مشکلاتی با این سیستم وجود داشته که برای مثال با سایه‌ها تداخل ایجاد می‌شد. اما نئونود تمام این مشکلان را برطرف کرده است. برای استفاده از این گجت، باید ایرباد را در پایین صفحه‌نمایش بچسبانید، که این کار با استفاده از آهنربای موجود در ایرباد انجام می‌شود. سپس آن را به USB متصل کنید و از کار با صفحه‌نمایش لمسی لپ‌تاپ خود لذت ببرید.

با استفاده از یک لپ‌تاپ لمسی به‌سادگی می‌توانید روی عکس‌ها زوم کنید، عکس‌ها را عوض کنید، صفحه بزنید و هرکاری که با موس انجام می‌دادید حالا با انگشتان خود انجام دهید.

قیمت ایربادها برای مک‌بوک ایر، ۹۹ دلار و برای لپ‌تاپ‌های ویندوزی، ۶۹ دلار است. عرضه آن به بازار نیز از بهار ۹۶ شروع خواهد شد.

منبع: www.air.bar