معمولا همه دوست دارند از وای‌فای‌های مجانی بدون رمز که مثلا در رستوران‌ها یا مراکز خرید برای عموم قرار داده شده استفاده کنند. اما آیا می‌دانستید که این وای‌فای‌ها چه ‌اندازه ناامن است؟ چطور می‌توان از سرقت اطلاعات هنگام استفاده از وای‌فای جلوگیری کرد؟

اخبار مرتبط با ناامنی‌های وای‌فای عمومی تقریبا به گوش همه ما خورده است، اما گاهی راه دیگری برای دسترسی به اینترنت نبوده و می‌خواهیم به وای‌فای عمومی متصل شویم. اگر هم فکر می‌کنید که ممکن است هیچ اتفاقی نیفتد و همه چیز عادی پیش برود، باید به اطلاع شما برسانیم که مجرمان سایبری به‌راحتی می‌توانند با ساده‌ترین ترفندهای هک به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند و از آن‌ها سوء استفاده کنند.

ماهان‌نت به شما راهکاری توصیه کرده که اگر در وضعیتی قرار گرفتید که ناچار به استفاده از وای‌فای ناامن شدید، با استفاده از آن از اطلاعات خود محافظت کنید. شما با استفاده از مجموعه امنیت اینترنت کسپرسکای می‌توانید از این راهکار که «اتصال امن» نامیده می‌شود استفاده کنید. برای فعال شدن آن باید امنیت اینترنت کسپرسکای Internet Security Kaspersky را باز کنید، روی گزینه امکانات بیشتر More Functions، اتصال امن Secure Connection و در نهایت open کلیک کنید.

سپس پنجره‌ای به نام Kaspersky Secure Connection، که همان اتصال امن کسپرسکای است برای شما باز خواهد شد. اگر آخرین نسخه از اینترنت سکیوریتی کسپرسکای را نصب کرده باشید، این امکان به‌طور خودکار روی کامپیوتر شما نصب خواهد شد. در این برنامه می‌توانید کانال امنی را فعال کنید که داده‌هایی که انتقال می‌دهید آن‌جا رمزنگاری شوند.

بعد از نصب، پیغام  your connection is secure برای شما ظاهر خواهد شد که بعد از آن دیگر جای نگرانی نخواهد بود و از اطلاعات شما محافظت خواهد شد.

اما در کل توصیه ما به شما این است که پیش از اتصال به شبکه‌های وای‌فای عمومی فاقد رمز، کمی فکر کنید و بلافاصله به آن شبکه متصل نشوید. از نکاتی که رعایت آن به حفظ امنیت اطلاعات شما کمک می‌کند، به‌روز بودن مرورگر و سایر نرم‌افزارهایی است که با کمک آن‌ها به اینترنت متصل می‌‌شوید.

برای خرید بسته اینترنت وای فای خانگی ضربه بزنید.

0/5 (0 نظر)