با فرارسیدن آخرین روزهای سال ۲۰۱۶ شرکت‌ها و محققان حوزه تکنولوژی شروع به پیش‌بینی‌هایی در مورد سال آینده کرده‌اند، اما یکی از این پیش‌بینی‌ها توجه بسیاری را به خود جلب کرد: اینترنت تمام دنیا به مدت یک روز کامل قطع می‌شود.

این پیش‌بینی جالب اما هولناک را شرکت امنیت فناوری آمریکایی به نام LogRhythm مطرح کرده است. «جیمز کاردر»، مدیر ارشد امنیت اطلاعات این شرکت گفته که این مشکل تنها یک مشکل فنی نیست که مردم را از انتشار عکس‌های سلفی خود در اینستاگرم بازدارد. او گفت “در سال ۲۰۱۷،  اینترنت جهان با ضربات بزرگی مواجه می‌شود و قطع شدن اینترنت، تاثیر به‌سزایی روی بازار اقتصادی خواهد گذاشت”.

کاردر عوامل رخ‌داد این موضوع را مواردی چون “تست موشک‌ با پرتاب آن به اقیانوس” دانست. وی همچنین ادامه داد که “چند ماه گذشته حمله منع سرویس توزیع‌شده (DDoS) را روی سرورهای DynDNS دیدیم. حمله DDoS به‌سادگی وبسایت‌هایی چون توییتر و اسپاتیفای را برای چند ساعت قطع کردند. این حملات فقط نسخه‌های آزمایشی بودند و قطعا در سال جدید، با اتفاقات بدتری روبرو خواهیم بود”. “اگر فردی بتواند سایت‌ها و سرویس‌های عظیم ارتباط اینترنتی آمریکا را برای چند ساعت از کار بیندازد، به‌طور قطع می‌تواند این کار را برای ۲۴ ساعت نیز انجام دهد”.

علاوه‌بر‌این، کاردو پیش‌بینی کرد که مشکل «اخبار کذب» از بین نخواهد رفت و سایت‌های مهمی چون CNN و FOX News، مورد حمله هکرها قرار خواهند گرفت.

کاردو اضافه کرد “قدرت نفوذ رسانه‌های خبری رو به تضعیف است و این غول‌های رسانه‌ای سعی در تغییر وضعیت دارند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا با کنترل محتوا، با تهدید اخبار کذب مقابله کنند. هکرها احتمالا به بهانه آزادی بیان، خروجی چند رسانه جهانی را نیز مورد حمله قرار دهند”.

یکی از محققین استرالیایی نیز پیش‌بینی کرده که در سال ،۲۰۱۷ هکرها باج‌افزارهای زیادی را روی موبایل‌ها اجرا می‌کنند و با نگه‌داشتن اطلاعات مردم از همه‌جا بی‌خبر، از آن‌ها درخواست پول می‌کنند.

منبع: businessinsider