نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری در نشست خبری نمایشگاه الکامپ گفت که در فاز دوم شبکه ملی اطلاعات که در دهه فجر برگزار می‌شود، دسترسی مردم به اینترنت بی‌سیم افزایش می‌یابد و هزینه‌های استفاده از آن کم می‌شود.

وی درمورد جزئیات رونمایی از فاز دوم شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: قرار است در فاز دوم این شبکه، شاهد افزایش دسترسی پهنای‌باند کشور و همچنین افزایش سرعت و دسترسی اینترنت از طریق وای‌فای باشیم.

جهانگرد یادآور شد: بدین‌ترتیب ارتباطات روستایی و کیفیت سرویس‌دهی بهبود می‌یابد و موضوع کاهش هزینه استفاده از این شبکه نیز از دهه فجر اجرا می‌شود. دلیل این موضوع را نیز این‌گونه توصیف کرد که تولید ترافیک محلی و ملی روی شبکه ملی اطلاعات تعرفه کمتری دارد، درنتیجه استفاده از این ترافیک نیز نیازمند پرداخت هزینه کمتری خواهد بود.

معاون وزیر ارتباطات در ادامه از سوی دولت توضیح داد که در پی آن سهم دولت از ارائه خدمات تولید محتوا کاهش پیدا می‌کند. براساس این مصوبه، سهم دولت از درآمد اپراتورهای موبایل در بخش ارائه خدمات محتوا نیز کاهش می‌یابد. درنتیجه تولیدکنندگان محتوا می‌توانند مجال بیشتری در تولید محتوای بومی داشته باشند و هزینه درآمدی اپراتورهای موبایل از این خدمات کاهش پیدا می‌کند.

آقای جهانگرد همچنین از تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه به پروژه‌های دولت الکترونیک خبرداد و اظهار امیدواری کرد که با این میزان بودجه، سرویس‌های یکپارچه و پورتال واحد دستگاه‌های دولتی شکل گیرد.