افزایش امنیت اینستاگرم

حتماً دیدید بسیاری از دوستان و آشناهای شما چندین صفحه اینستاگرم دارند و با فراموشی رمزعبورشون یا هک شدن صفحه شون، حساب‌های جدیدی در اینستاگرم می‌سازند. در این مطلب می‌خواهیم به شما آموزش بدیم که چطور حساب کاربری‌تون رو طوری امن کنید که هیچ وقت هک نشه و اگر هم رمزعبورتون رو فراموش کردید باز بتونید به حساب‌تون دسترسی داشته باشید.

صفحه اینستاگرم‌تون رو باز کنید و گزینه edit profile رو انتخاب کنید. پایین صفحه توی قسمت private information، حتماً شماره تلفن و آدرس ایمیل‌تون رو وارد کنید.

بعد از وارد کردن شماره تلفن و آدرس ایمیل، یک کد به شما پیامک می‌شه که با وارد کردن اون کد، تلفن و ایمیل‌تون تایید می‌شه. (اینستاگرم این کد رو ارسال می‌کنه تا کسی نتونه با شماره تلفن و ایمیل شما حسابی توی اینستاگرم بسازه)

حالا می‌خوایم روشی بهتون معرفی کنیم که با اون خیالتون راحته که اینستاگرمتون دیگه هک نمی‌شه! اسم این روش Two Factor Authentication (تایید دومرحله‌ای) هست. برای فعال کردن تایید دومرحله‌ای، ابتدا به پروفایلتون برید و وارد تنظیمات اپلیکیشن بشید. گزینه Two Factor Authentication رو انتخاب کنید و شیوه ارسال کد رو روی Text Message قرار بدید.

بعد از اون، یک کد امنیتی به شماره موبایل شما ارسال می‌شه.

بخش Recovery Codes در تایید هویت دو مرحله‌ای برای دسترسی به اکانت هست. زمانی‌که برای تایید دومرحله‌ای به موبایلتون دسترسی ندارید، می‌تونید از این کدها استفاده کنید.

بهتره این کدها رو جایی بنویسید که فراموش نکنید و یا این‌که با گرفتن یک screen shot، تصویرش رو در گالری ذخیره کنید. اگر احساس کردید کسی به کدهای شما دسترسی پیدا کرده، می‌تونید دوباره برای دریافت کدهای جدید اقدام کنید.

حالا این قابلیت در اینستاگرم شما فعال شده و دفعه بعدی که بخواهید وارد صفحه اینستاگرمتون بشید، باید کدی که از طریق sms دریافت کردید رو وارد کنید.

اگر به هر سوال یا مشکلی برخوردید، از طریق وبسایت Mahannet.ir یا شماره تلفن ۱۵۱۴، با ما در تماس باشید.