دانلود با سرعت بالا یکی از بزرگترین خواسته‌های هر کاربر اینترنت است اما آیا افزایش سرعت دانلود از اینترنت حتما باید با برنامه باشد؟بهترین راه برای افزایش سرعت  چیست؟در این مقاله ما را تا پایان همراهی کنید تا با هم راه‌کارهای افزایش سرعت را برسی کنیم. با سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت ماهان نت همراه باشید.

اگر از کاربران قدیمی اینترنت باشید حتما یادتان هست و اگر هم تازه به این حوزه وارد شده‌اید برایتان باید بگوییم روزگاری بود که برای دانلود یک آهنگ باید مدت زمان زیادی منتظر می‌ماندیم، روزگار dial-up با آن آهنگ اتصال به یادماندنیش بسیار خاص و خاطره انگیز بود. حتما اگر در آن زمان کسی می‌گفت روزهایی خواهد رسید که یک فیلم را در زمانی کمتر از یک ساعت می‌توانید دانلود کنید باورمان که نمی‌شد به عقل ایشان هم شک می‌کردیم. اما روزهای زیادی گذشت تا با ورود اینترنت پرسرعت و نرم افزارهای مختلف همچون انواع اپلیکیشن‌های دانلود مثل دانلود منیجر، برنامه adm، دانلود idm و… سبب شد تا به جاییی برسیم که زمانی قابل تصور هم نبود.

اینترنت LTE

اما با تمام این توصیف‌ها در دوران پیشرفت اینترنت و پهنای باندهای باور نکردنی سرعت اينترنت یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما به حساب می‌رود به دلایل مختلف سیاست‌های داخلی و تحریم‌های خارجی غالبا کاربران زیادی از سرعت اينترنت خود ناراضی ‌هستند. لازم است با دانستن روش های افزایش سرعت  در ویندوز، گوشی، ps4ps5 و…مشکل سرعت و کندی اینترنت را حل کنیم، در این مقاله به برخی از بهترین راه‌ها برای افزایش سرعت دانلود در کامپیوتر و گوشی اندروید اشاره ‌خواهیم کرد. با ماهان نت همراه باشید.

اینترنت پر سرعت بنا بر نیاز هرکس ویژگی های خاص خودش را دارد. برای همین ماهان نت اینترنت مورد نظز شما را برای شما فراهم می کند.

پیشنهاد من به شما اینترنت td_lte ماهان نت است.

روش افزایش سرعت دانلود

روش افزایش سرعت در pc

با توجه به دلایل متعدد کندی سرعت اينترنت در ایران، چند راه‌کار و روش برای افزیش سرعت دانلود وجود دارد که در ادامه به هر یک اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید تا بفهمیم تنظیمات ویندروز برای بالا بردن سرعت دانلود چگونه باید باشد.

1.      روش بالا بردن سرعت دانلود با استفاده از نرم افزارهای دانلود

استفاده از انواع اپلیکیشن دانلود همچون download manager adm در تمام کشورها رایج است این اپ غیر از مرتب کردن تمام فایل‌های دانلود شده تاثیر زیادی در افزایش سرعت دانلود دارد.

2.      افزایش سرعت  با کم کردن تعداد دانلود هم زمان

بی‌شک هر چقدر تعداد فایل‌های کمتری به صورت همزمان در حال دانلود باشند سرعت بهتری خواهید داشت. همچنین اگر دستگاه‌های متعددی به یک شبکه وای‌فای متصل باشد و همه در حال دانلود، سرعت اينترنت کاهش خواهد یافت.

3.      ترفند بالا بردن سرعت دانلود با اتصال کابلی به مودم

با پیشرفت تکنولوژی و پیدایش فناوری وای‌فای استفاده وایرلس از اینترنت بسیار کسترده شده است. اما لازم به یادآوری است که با اتصال یک کابل به مودم از افزایش سرعت  بسیار چشمگیری استفاده خواهید کرد.اگر به هر دلیلی امکان اتصال کابلی با مودم را نداشتید، نزدیکتر شدن به دستگاه مودم نیز سبب می‌شود تا دانلود با سرعت بالاتر داشته باشید.این به آن دلیل است که اتصال اینترنتی شما پایدارتر می‌گردد.

4.      بالا بردن سرعت دانلود اینترنت با تغییر مرورگر

بسیار پیش آمده که علت کندی سرهت دانلود به دلیل محدودیت‌های مرورگری است که به صورت پیش فرض در سیستم شما قرار داده‌شده است. در قدم اول با مشاهده کندی دانلود، مرورگر خود را تغییر دهید و البته همانطور که در ابتدای مقاله “افزایش سرعت دانلود” استفاده از انواع اپلیکیشن‌های مدیریت دانلود همچون INTERNET DOWNLOAD MANAGER، برنامه adm و … در اغلب ویندوزها همچون ويندوز 10 سبب می‌شود تا همچین مشکلی پیش نیاید.

5.      افزایش سرعت با برداشتن محدودیت برای دانلود

در بعضی شرایط و اورگان‌ها ممکن است برای کامپیوتر همچون موبایل محدوده استفاده از اینترنت و دیتا تعیین کنند، به منظور افزایش سرعت دانلود این محدودیت را بردارید.

6.      افزایش سرعت دانلود با بستن بک گراند

در سیستم شما چه ويندوز 10 باشد که 7 یا 8 همیشه برنامه‌هایی وجود دارند که در پس زمینه فعالیت می‌کنند و قسمت زیادی از سرعت اينترنت را تصاحب کرده و باعث افت سرعت می‌شوند. در علم و فن کامپیوتر به این قبیل برنامه‌ها Background Applications می‌گویند. با بستن این نوع برنامه‌ها افزایش سرعت دانلود بدون برنامه جانبی را شاهد خواهید بود.

7.      افزایش سرعت دانلود با تغییر در dns

با توجه به مطالبی که در قبل درخصوص این که DNS چیست و تغییر آن چه مزایایی دارد باید اضافه‌کنیم در جهت افزایش سرعت دانلود می‌توانید DNS خود را تغییر دهید. عموما شرکتی که از آن خدمات اینترنت پرسرعت خود را خریداری کرده‌اید  تنظیملت DNS شما را به دلخواه انجام داده و هیچ گونه تضمینی وجود ندارد که این داده‌ها برای شما مناسب باشند. پس با تغییر در DNS دانلود با سرعت بالا را تجربه کنید.

8.      افزایش سرعت دانلود با بستن آپدیت خودکار ویندوز

تنظیمات کارخانه همه سیستم‌ها به این صورت است که با آمدن بروزرسانی، دانلود آن خودکار انجام شود. این مسئله موجب می‌شود تا به صورت هم زمان چند اپ در حال گرفتن ترافیک شوند و همانطور که در ابتدای مبحث”افزایش سرعت دانلود” بیان کردیم یکی از عواملی که موجب افت سرعت دانلود می‌شود همزمانی استفاده چند نرم افزار از پهنای باند است. برای این امر لازم است به قسمت تنظیمات ويندوز 10 یا هر ویندوز دیگری که دارید رفته و قسمت آپدیت خودکار را غیر فعال کنید.

9.      افزایش سرعت دانلود با تعویض مودم یا روتر

شاید کندی سرعت دانلود شما به دلیل قدیمی یا ضعیف بودن مودم یا روتر شما باشد. البته ممکن است نصب در مکان نادرست نیز در بعضی موارد سبب شود تا افت سرعت بوجود آید. در حالت اول ممکن است مودم یا روتر شما توان لازم را نداشته باشد یا ممکن است با مرور زمان از عملکرد آن کم شده باشد. بنا به موارد گفته شده، درصورتی که از زمان خرید مودم شما زمان زیادی می‌گذرد، در نظر داشته باشید که عوض کردن و بروز کردن مودم می‌تواند باعث افزایش سرعت دانلود شما شود.

اینترنت ADSL

با وجود تمام صحبت‌های گفته شده و انجام همه موارد تنها اندکی می‌توانیم این وضع سرعت دانلود را بهبود بخشیم. زیرا به دلایل مختلف اینترنت خیلی خوبی نداریم

مقاله مرتبط: تاثیر مودم بر سرعت اینترنت

افزایش سرعت دانلود گوشی

ترفند افزایش سرعت دانلود اندروید

با پیشرفت باورنکردنی گوشی‌های موبایل سبب شده است تا هر دستگاه بتواند همچون یک سیستم لپتاپ جیبی عمل کرده و گره از اغلب فعالیت‌های اینترنتی ما را بازکند اما با شرایط اینترنت کشور ما، چه ترفندهایی می‌توانند بالا بردن سرعت دانلود اندروید را باعث شوند؟ اگر شما هم با سرعت دانلود گوشی خود مشکل دارید در ادامه مبحث”افزایش سرعت دانلود” با ما همراه باشید تا به شما در افزایش سرعت دانلود گوشی کمک کنیم.

·         سرعت بخشیدن به دانلود در اندروید با data saving در کروم

با رفتن به مسیر زیر می‌توانید DATA SAVING را فعال کرده و شاهد دانلود با سرعت بالا باشید.

کروم را باز کرده و از قسمت 3 نقطه بالا وارد تنظیمات مرورگر شوید.در SETTING گزینه DATA SAVING را فعال کنید.

·         افزایش سرعت دانلود گوشی با استفاده از اپلیکیشن افزایش سرعت اينترنت

به منظور افزایش پهنای باند که باعث افزایش سرعت اينترنت در اندروید نیز خواهد شد لازم است از اپلیکیشن‌های مخصوص این کار استفاده کنید.همچون اپلیکیشن faster internet 2x، اپ internet speed booster، برنامه internet booster & optimizer و…

·         افزایش سرعت دانلود اندروید با بستن فایل‌های اضافی

شما با بستن فایل ها و برنامه های اضافی باز شده در بک گراند گوشی می‌توانید هم سرعت گوشی و هم اینترنت را افزایش دهید.

·         بالا بردن سرعت دانلود اندروید با استفاده از انواع مرورگر خاص

یکی دیگر از روش های افزایش سرعت دانلود برای گوشی استفاده از مرورگرهای مختلف است، هستند برنامه‌هایی که با مصدود کردن تبلیغات باعث می‌شوند تا مقدار چشمگیر بر سرعت اينترنت شما و سرعت دانلود اضافه شود.برماممه‌هایی همچون مرورگر OPERA این اپ هم تبلیغات را مسدود می‌کند و هم با فشرده کردن فایل عکس‌ها در افزایش سرعت  شما بسیار ماثر خواهد بود

اینترنت Gaming

·       افزایش سرعت دانلود در گوشی با اینترنت خط

گاهی استفاده از اینترنت وای فای باعث می‌شود سرعت اينترنت و دانلود شما بسیار پایین آید. اما با تغییر اتصال از وای فای به اینترنت خط می‌توانید این مشکل را حل کنید.

·         روش افزایش سرعت دانلود با حرف ویجت گرافیکی

یکی از جذابیت ‌های تمام گوشی‌های اندروید تنوع در ویجت‌هاست. اما در اغلب موارد این ویجت‌ها قسمتی از پهنای باند اینترنت شما را اشغال کرده و باعث افت سرعت می‌شوند به همین دلیل است که باید برای افزایش سرعت دانلود ویجت‌های گرافیکی را حذف کنید.

افزایش سرعت دانلود با برنامه

ماهان نت ارائه دهنده اینترنت متمایز کشور

شرکت ماهان نت پیشرو در ارائه اینترنت‌های پرسرعت می‌باشد که سال‌هاست انواع خدمات وابسته به اینترنت همچون قدعات لوازم جانبی از قبیل انواع مودم، روتر و…  را با مناسبترین قیمت در اختیار هموطنان عزیز می‌گذارد. در مقاله “افزایش سرعت دانلود” تلاش کردین راه‌ها و ترفند بالا بردن سرعت دانلود با نرم افزار و بدون نرم افزار را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. برای اطلاع بیشتر از تخفیفات و جشنواره های ما پیج اینستاگرام ماهان نت را دنبال کنید.

سخن آخر

غیر قابل انکار است که اینترنت امر جدایی ناپذیر زندگی بشر تبدیل شده است.به هر قسمت زندگی روزانه نگاه کنیم بیش از 50 درصد کارهای انسان به طور مستقیم یا غیر مستقیم به وسیله اینترنت انجام می‌شود. از بازی با یکxbox one، ps4 یا ps5  گرفته تا کارهای مهم کشوری و دولتی و موارد پزشکی همه و همه با استفاده از اینترنت با سهولت بیشتر انجام می‌شوند. در این بین کیفیت استفاده از خدمات اینترنت نیز با پیشرفت تکنولوژی بسیار افزایش یافته است. اما همه چیز به سرعت اينترنت بستگی دارد. در این مقاله به انواع روش افزایش سرعت دانلود در گوشی و ویندوز اشاره کردیم. امیدواریم توانسته باشیم کمی از بحران سرعت اينترنت در کشورمان بکاهیم.

سوالات پرتکرار

  • افزایش سرعت برای انواع گوشی اندروید و آیفون چگونه است؟

افزایش سرعت  در گوشی‌های هوشمند به روش‌های زیر امکان پذیر است؛

  • با استفاده از برنامه افزایش سرعت دانلود همچون idm، adm که هر دو نوعی download manager به حساب می‌آیند.
  • ابدون برنامه تنها بابستن دیتا برنامه‌های غیر ضروری
  • افزایش سرعت دانلود گوشی با خالی کردن کش
  • بالا بردن سرعت دانلود اندروید یا ios با دانلود در ساعاتی که ساعت اوج مصرف اینترنت محسوب نمی‌شود.

برنامه افزایش سرعت دانلود برای اندروید کدام است؟

برای انواع گوشی افزایش سرعت دانلود با برنامه‌های زیر امکان پذیر است؛

  • اپلیکیشن faster internet 2x
  • اپ internet speed booster
  • برنامه internet booster & optimizer
  • برنامه adm چیست؟

نرم افزار Advanced Download manager که به اختصار آن را adm نیز می‌خوانند یکی از دانلود منیجرهای مجبوب اندروید محسوب می‌شود. از قابلیت‌های این internet download manager باید به افزایش سرعت دانلود، دانلود همزمان و زمان‌بندی شده و… اشاره کرد.