آیا می‌خواهید اینترنت لپ‌تاپ خود را از طریق وا‌ی‌فای در اختیار دیگران نیز قرار دهید؟ ویندوز ۸ و۱۰ امکانی را برای لپ‌تاپ شما فراهم کرده تا آن را به یک هات‌اسپات تبدیل کنید. اما برای اینکه ببینید سیستم شما از این امکان پشتیبانی می‌کند یا خیر، ببینید آیا روی مودم وای‌فای دستگاه شما عبارت «hosted network» یا «AP mode» نوشته شده است؟

فقط به‌یاد داشته باشید که نمی‌توانید از مودمی که از اینترنت آن استفاده می‌کنید، اینترنت هم بفرستید. یعنی اگر لپ‌تاپ شما از اینترنت وای‌-فای استفاده می‌کند، حتماً باید مودم دومی وجود داشته باشد تا بتواند با استفاده از آن اینترنت بفرستد. از دیگر نکاتی که باید مدنظر قرار دهید این است که با استفاده از این روش، اینترنت باکیفیتی دراختیار شما قرار نخواهد گرفت و استفاده از آن تنها در مواقع ضروری توصیه می‌شود. برای یادگیری چگونگی راه اندازی هات اسپات روی لپ تاپ خود با ماهان نت همراه باشید:

۱٫ در منوی استارت، روی قسمت جست‌جو کلیک کرده و کلمه cmd را بنویسید. روی اپلیکیشن command Prompt کلیک راست کرده و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.Hotspot

۲٫ در پنجره command prompt دستور زیر را وارد کنید:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=[نام وای] key=[رمزعبور]

درمقابل ssid نام وای فای و در مقابل کلمه key رمزعبورتان را بدون پرانتز وارد کنید.Hotspot

۳٫ دستور زیر را در پنجره command prompt نوشته و کلید اینتر را بزنید:

netsh wlan start hostednetworkHotspot

۴٫ حالا network connection را باز کنید. برای این‌کار می‌توانید در قسمت جستجوی منوی start کلمه View network connections را یادداشت کنید.Hotspot

۵٫ روی کانکشن اصلی کلیک راست کنید و گزینه properties را انتخاب نمایید.Hotspot

۶٫ به منو Sharing بروید و گزینه Allow other network users را تیک بزنید.Hotspot

۷٫ در منوی زیر آن، اینترنت کانکشنی که از آن استفاده می‌کنید را انتخاب نمایید.Hotspot

۸٫ با این روش، هات اسپات وای‌فای جدید شما راه‌اندازی شده و از طریق وای‌فای اینترنت می‌فرستد. به‌منظور توقف شبکه، در command prompt، عبارت netsh wlan stop hostednetwork را یادداشت کرده و کلید اینتر را بزنید.

منبع: laptopmag

 

0/5 (0 نظر)