چطور تمام اطلاعات خود را از اینترنت پاک کنید

اگر با حملات متعدد سایبری، پخش اخبار جعلی، سوء استفاده از اطلاعات کاربران در فضای مجازی و موارد این چنینی به این فکر افتاده‌اید که اطلاعات خود را از فضای اینترنت پاک کنید، تصمیم درستی گرفته‌اید. حتما با گسترش اینترنت پرسرعت در زندگی افراد، شما هم زیاد سراغ شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مختلف می روید. اگر از اطلاعاتی که از خود در وبسایت ها و شبکه‌های گوناگون به جا گذاشته‌اید ناراحت هستید، با ما همراه باشید.

تازگی توسعه دهنده‌گان وب در سوئد سایتی (Deseat.me) طراحی کرده‌اند که به کمک آن می‌توانید تنها با چند کلیک، ردپای خود را از اینترنت پاک کنید.

چطور تمام اطلاعات خود را از اینترنت پاک کنید

چطور تمام اطلاعات خود را از اینترنت پاک کنید

این سرویس به شما امکان ورود به تمام سایت‌هایی که در آن‌ها حساب کاربری داشته‌اید را می‌دهد و از شما می پرسد آیا می خواهید آن‌ها را حذف کنید و یا اطلاعات‌تان را از آن‌جا پاک کنید یا خیر. سپس نام کاربری و رمزعبور شما را می‌خواهد تا بتواند اطلاعات‌تان را اسکن و حذف کند.

همچنین طراحان این سایت اعلام کرده‌اند که آن‌ها امنیت اطلاعات کاربران را تضمین می کنند. درنتیجه تنها چیزی که به آن اهمیت داده می‌شود این است که می‌خواهید کدام یک از حساب‌های کاربری خود را حذف کنید. این سایت از پروتوکل‌های امنیتی گوگل استفاده می‌کند و این بدان معناست که به اطلاعاتی که کاربر هنگام ورود از آن استفاده می‌کرد دسترسی پیدا نخواهد کرد.

وبسایت deseat.me درحال حاضر محدودیت‌هایی نیز دارد؛ برای مثال نیاز به یک آدرس ایمیل دارد که در حساب های کاربری انلاین شما مورد استفاده قرار گرفته باشد. درنتیجه برای پاک کردن اطلاعات‌تان از سایتی که با هات میل در ان حساب باز کرده‌اید، باید مستقیماً وارد خود سایت شوید. پس اگر می‌خواهید حساب کاربری خود را از سایت‌هایی مانند فیسبوک و توییتر حذف کنید، از این راه استفاده نمایید.