کمپانی گوگل قصد دارد، امکان جدید مسدودسازی تبلیغات را برای نسخه موبایل و دسکتاپ مرورگر محبوب گوگل معرفی کند.

امکان مسدودسازی تبلیغات، به‌طور پیش‌فرض روی مرورگرهای کروم راه‌‌اندازی خواهد شد و تبلیغات آنلاینی را که تجربه وبگردی کاربران را مخدوش می‌کرد، از بین خواهد برد. کمپانی گوگل در چند هفته آینده این امکان را به‌صورت عمومی در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

این امکان به اپلیکیشن کروم اضافه خواهد شد و تمام تبلیغاتی که از سوی گروه صنعتی ائتلاف تبلیغات (گروهی که تازگی لیست استاندارد تبلیغات را منتشر کرده‌اند) رد می‌شوند را حذف می‌کند. از جمله این تبلیغات می‌توان به تبلیغات تمام صفحه، ویدئوهای خودکار، پاپ-آپ‌ها و تبلیغاتی که پیش از انتقال به صفحه موردنظر به نمایش درمی‌آید اشاره نمود.

هنوز اطلاعات کاملی درخصوص چگونگی بلاک شدن این تبلیغات منتشر نشده است. اما یکی از روش‌ها ممکن است این باشد که اگر در یک سایتی تبلیغ غیرقابل قبولی مشاهده شد، تمام تبلیغات آن سایت بلاک شوند تا صاحب سایت یا وبلاگ، استانداردهای تبلیغات را رعایت کند. اما ممکن است گزینه دیگر گوگل این باشد که تنها همان آگهی‌های آزاردهنده را مسدود کند. این کمپانی هنوز از جزئیات راه‌حل های خود هیچ خبری منتشر نکرده است.

این موضوع ممکن است برای افرادی که بیشتر تجارت آن‌ها وابسته به تبلیغات اینترنتی است دور از ذهن به نظر برسد، اما گوگل می‌خواهد ابزارهایی که کاربران با استفاده از آن‌ها به مسدودسازی تبلیغات روی می‌آورند را  حذف کند، به‌خصوص ابزارهایی که صاحبان وبسایت را ناچار به پرداخت پول برای دورزدن فیلترهای مسدودسازی می‌کند.

تلاش گوگل برای مقابله با تبلیغات مضر و آزاردهنده همواره ادامه دارد.

 

منبع: wsj