آیا می‌دانستید که می‌توانید با نمایشگر جدید، جنس لباس را پیش از خرید آنلاین لمس کنید ؟

تصور کنید با موبایل یا آی‌پد خود در حال انجام یک خرید آنلاین هستید و پیش از خرید بتوانید جنس لباس را لمس کنید. این دقیقا ایده‌ای است که تکنولوژی لمسی Tanvas Touch در CES 2017 به نمایش گذاشته است.

شما قبلا با بازخوردهای لمسی آشنا بوده‌اید. موبایل‌های هوشمند از این امکان هنگام برخورد انگشت با نمایشگر موبایل بهره می‌برند تا به کاربر حسی واقعی منتقل شود. زمانی‌که یک کلید را روی صفحه نمایش تخت را لمس می‌کنید، آن کلید ویبره‌ای ایجاد می‌کند تا به شما حس واقعی لمس یک کلید را انتقال دهد. طی تحقیقات گسترده‌ای که در دانشگاه نورث‌وسترن انجام شد، فناوری Tanvas Touch آن ایده را به‌گونه‌ای اصلاح کرده تا زمانی‌که انگشت خود را روی صفحه نمایش آی‌پد می‌کشید، تفاوت بین مخمل و ابریشم را تشخیص دهید.

با‌ این حال، افرادی که تجربه استفاده از این تکنولوژی رت روی تبلت نکسوس ۹ داشته‌اند، از آن چندان هم راضی نبوده‌اند و گفته‌اند که حسی که از لمس چمن، پل چوبی و سنگ‌فرش به آن‌ها دست داده، اگرچه متفاوت بوده اما دقیقا قادر به تشخیص هر کدام ازاین سطوح نبوده و تصور نمی‌کنید که در حال لمس چیزی بیش از یک صفحه نمایش تبلت هستید.

به‌هرحال، شاید انتظارات ما از این فناوری جدید زیاد باشد اما حتی اگر تفاوت چشمگیری ایجاد نکند، همچنان ایده بسیار جالبی است. ایده Tanvas Touch نه‌تنها در خرید لباس، بلکه در بازی‌های ویدئویی نیز بسیار جالب به‌نظر می‌رسد.

منبع: cnet