سیستم عامل موبایل سیانوژن که در رقابت با اندروید وارد بازار شد، در این زمینه چندان موفق نبود. اما تیم توسعه دهنده سیانوژن، دست از تلاش برنداشته و می‌خواهند سیستم عامل جدیدی برپایه سیانوژن طراحی کنند.

سیستم عامل جدیدی که تیم توسعه‌دهنده و طراحان سیانوژن روی آن کار می‌کنند، «LineageOS» نام دارد و کدهای منبع آن در گیت هاب به‌صورت منبع باز قابل مشاهده هستند. درواقع فعالیت سیانوژن با تغییرنام و شروع سیستم عامل جدید ادامه پیدا می‌کند.

کمپانی سیانوژن در بیانیه رسمی این‌گونه گفته است که “نه‌تنها زیرساخت‌های کمپانی دیگر به فعالیت ادامه نمی‌دهند، بلکه ما نیز تحت برند «CyanogenMod» فعالیت نخواهیم کرد؛ برند سیانوژن متعلق به «کاندیک» بوده و هر لحظه ممکن است به شرکت دیگری فروخته شود. حتی اگر ما دورهم جمع شویم و زیرساخت خود را تشکیل دهیم، ادامه فعالیت تحت برند CM اشتباه است چرا که این برند ممکن است به فروش برسد. ما کار توسعه سیتم عامل خود را برپایه کدهای CM شروع کرده‌ایم، که این کاری بسیار وسیع‌تر از تنها یک تغییر نام است”.

تیم تشکیل‌دهنده سیانوژن، باوجود توقف فعالیت سیانوژن، تحت برند LineageOS به فعالیت خود ادامه خواهند داد. به‌زودی خبرهای بیشتری از Lineage در دسترس خواهد بود.

منبع: phonearena

0/5 (0 نظر)