بهترین مودم برای اینترنت خانگی چه ویژگی‌هایی دارد؟

دسته‌بندی نشده

قصد داریم در این مقاله از ماهان نت شما را با مهم‌ترین ویژگی‌های یک مودم مناسب برای کاربران اینترنت خانگی آشنا کنیم. با رعایت این نکات پیش از خرید، قطعا بهترین مودم خانگی را انتخاب خواهید کرد.

راهنمای خرید مودم اینترنت خانگی

افت فرکانس، سرعت پایین انتقال داده‌ها، قطع و وصلی اینترنت و پینگ بالا همگی بخشی از مشکلاتی هستند که مودم بی‌کیفیت برای کاربران ایجاد می‌کند. حتی قوی‌ترین سرویس‌های اینترنت نیز بدون مودم قدرتمند قادر به ارائه خدمات باکیفیت نیستند. در این مقاله از ماهان نت ویژگی‌های ریزودرشت مودم مناسب برای کاربران خانگی را معرفی می‌کنیم تا شما از آن به‌عنوان جامع‌ترین راهنمای انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی استفاده کنید. چنانچه قصد خرید مودم اینترنت خانگی را دارید، مطالعه این مقاله برای شما ارزشمند خواهد بود.

بررسی تعداد درگاه‌ها و محدودیت اتصال، هنگام انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی

پیش از خرید و انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی این سؤال را از خود بپرسید: «چه تعداد کاربر قصد استفاده از مودم به‌صورت هم‌زمان را دارند؟». پاسخ به این سؤال اولین گام در انتخاب مودم خانگی است. هر مودم تعداد پورت اتصال محدودی دارد که به‌طور‌معمول از یک تا چهار پورت برای اتصال از طریق کابل LAN متغیر خواهد بود. چنانچه تعداد دستگاه‌هایی که از طریق کابل لن به مودم متصل می‌شوند از چهار دستگاه بیشتر باشد، قطعاً با مشکل مواجه خواهید شد؛ البته در مصارف خانگی معمولاً بیش از چهار گوشی یا لپ‌تاپ از طریق کابل به مودم متصل نمی‌شوند.

برای اتصال به WIFI مودم نیز محدودیتی وجود دارد؛ چنانچه تعداد کاربران متصل‌شده به وای‌فای از حد توان مودم بیشتر باشد، اتصال برخی از کاربران به اینترنت و مودم قطع می‌شود. با‌توجه‌به این توضیحات، در انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی ابتدا تعداد کاربرانی که به اینترنت پرسرعت نیاز دارند را مشخص کنید.

مودم اینترنت خانگی را باتوجه‌به نیاز اعضای خانواده تهیه کنید

بهترین اینترنت خانگی به مودم پرسرعت احتیاج دارد 

آیا می‌توان موتور ماشین فراری را روی پراید قرار داد؟ پراید باید گنجایش و توان استفاده از موتور فراری را داشته باشد. این موضوع برای مودم‌های اینترنت نیز صدق می‌کند. هرچقدر هم که سرویس اینترنت شما سریع باشد، بدون مودم قدرتمند کارایی نخواهد داشت. توانایی و سرعت مودم‌ها در انتقال اطلاعات  بین ۲۴ تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه است؛ باتوجه‌به این توضیحات، می‌توان نتیجه گرفت که مودم ۲۴ مگابیتی برای سرعت اینترنت ۴۰ مگابیت بر ثانیه کاربردی ندارد. بهترین مودم td lte به‌راحتی سرعت اینترنت ۴۰ مگابیت بر ثانیه را پوشش می‌دهد. 

در کنار سرعت انتقال داده‌ها حجم مصرفی اینترنت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. حجم اینترنت را بر اساس نیاز افراد خانه تهیه کنید. اگر مصرف اینترنت بالایی دارید، استفاده از اینترنت نامحدود خانگی بهترین گزینه برای شما خواهد بود. سرویس اینترنت نامحدود را می‌توان با بهترین سرعت اینترنت خانگی به عنوان بهترین اینترنت خانگی معرفی کرد.

در خرید بهترین مودم برای اینترنت خانگی، امنیت را مدنظر قرار دهید

 بهترین مودم برای اینترنت خانگی از امنیت بالایی برخوردار است. چنانچه مودم امنیت قابل‌قبولی نداشته باشد، به‌راحتی هک خواهد شد. اگر هکر‌ها به مودم شما دسترسی داشته باشند، بدون جلب‌توجه از حجم اینترنت شما برای انجام کار‌های خود استفاده خواهند کرد؛ باتوجه‌به این توضیحات، حتماً پیش از خرید بهترین مودم برای اینترنت خانگی امنیت آن را بررسی کنید. هر مودم سیستم امنیتی منحصربه‌فرد خود را دارد که پس از راه اندازی مودم باید آن را فعال کنید.

افزایش امنیت مودم خانگی برای جلوگیری از هک شدن وای‌فای

عمر و دوام مودم؛ از مهم‌ترین نکات هنگام انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی

ضرب‌المثلی آشنا می‌گوید: «هرچقدر پول بدی، آش می‌خوری». پارامتر‌های مختلفی بر قیمت مودم خانگی تأثیرگذار است؛ با‌این‌حال یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام خرید و انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی باید مدنظر قرار دهید، عمر و دوام مودم است. مودم بی‌کیفیت قیمت ارزان‌تری دارد، ولی به همان میزان عمر و کیفیت آن نیز پایین خواهد بود. این مودم‌ها پس از مدت کوتاهی فرسوده می‌شوند و کیفیت اینترنت شما را کاهش می‌دهند. حتی علت روشن نشدن چراغ اینترنت مودم را می‌توان پایین بودن کیفیت و خرابی مودم معرفی کرد.

باتوجه‌به این توضیحات، پیشنهاد می‌کنیم پیش از خرید مودم خوب تحقیق کرده و عمر و دوام دستگاه‌های مختلف را بررسی کنید.

آنتن‌دهی بالای وای‌فای، نیاز بهترین اینترنت خانگی

آنتن‌دهی وای‌فای جزو مهم‌ترین نکات در انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی است. البته آنتن‌دهی وای‌فای فقط به اینترنت خانگی محدود نمی‌شود، بلکه در خرید بهترین مودم برای شرکت نیز باید برد وای‌فای را مد‌نظر قرار دهید. هرچه منزل شما بزرگ‌تر باشد، به برد وای‌فای بالاتری احتیاج خواهید داشت؛ زیرا با فاصله گرفتن از مودم، قدرت سیگنال‌ها کمتر شده و به همان میزان کیفیت اینترنت کاهش پیدا می‌کند.

آنتن‌دهی بالا از مهم‌ترین فاکتور‌های خرید مودم اینترنت خانگی

امکان اتصال به دو صورت LAN و WIFI به مودم اینترنت

فرقی نمی‌کند برای منزل مودم بیسیم می‌خرید یا مودم باسیم، درهرصورت مودم خانگی باید امکان اتصال به اینترنت به دو صورت لن و وایرلس را برای کاربران فراهم کند؛ زیرا برخی از اعضای خانواده برای استفاده از اینترنت به وای‌فای نیاز دارند و برخی دیگر به کابل لن. به‌عنوان‌مثال بسیاری از گیمر‌های خانگی برای بازی کردن از طریق کابل لن به مودم متصل می‌شوند تا بازی آن‌ها بدون لگ اجرا شود؛ در نتیجه بهترین مودم برای گیم باید قابلیت اتصال از طریق کابل لن را فراهم کند.

از طرفی برخی افراد خانواده برای کار با تبلت یا موبایل به وای‌فای نیاز دارند. درصورتی‌که مودم از وای‌فای برخوردار نباشد، این افراد به اینترنت دسترسی نخواهند داشت؛ بنابراین در انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی هر دو قابلیت اتصال را در نظر بگیرید تا همه اعضای خانواده امکان استفاده از اینترنت را داشته باشند.

امکان اتصال لن و وای‌فای؛ ویژگی مهم مودم خانگی

تجربه بی‌نظیر استفاده از اینترنت نامحدود خانگی با ماهان نت

در این مقاله اصلی‌ترین ویژگی‌های مودم اینترنت را معرفی کردیم تا از آن به‌عنوان راهنمای انتخاب بهترین مودم برای اینترنت خانگی استفاده کنید. چنانچه به اینترنتی با سرعتی عالی و بدون محدودیت احتیاج دارید، اینترنت نامحدود خانگی ماهان نت بهترین گزینه برای شما خواهد بود. برای خرید انواع سرویس‌های اینترنت و کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره تلفن ۱۵۱۴ با کارشناسان ماهان نت در ارتباط باشید.

نظرات کاربران