تماشای بازی‌های ویدیویی به همان اندازه‌ی انجام بازی‌های ویدیویی در دنیا محبوب است. بسیاری از مردم روزانه پای اینترنت می‌نشینند تا بازی‌های کامپیوتری گیمرهای محبوب خود را تماشا کنند. البته مردم فقط گیمرهای مشهور اینترنتی را دنبال نمی‌کنند. توییچ (Twitch)، محبوب‌ترین پلتفرم استریم بازی، بیش از چهار میلیون استریمر دارد که هر ماه بازی‌های خود را استریم می‌کنند و دنبال‌کنندگن خود را دارند. اگر شما هم دوست دارید تجربیات بازی خود را با علاقه‌مندان به دیدن بازی به اشتراک بگذارید و با استریم کردن بازی کسب درآمد کنید، می‌توانید یکی از آنها باشید. نکته‌ای که باید بدانید این است که یکی از کلیدهای استریمینگ و گیمینگ موفق، داشتن اینترنت پرسرعت و بدون اختلال و قطعی است. افرادی که به دیدن بازی‌های شما علاقه‌مندند، قطعاً دوست ندارند که برای دیدن قطعی اینترنت شما یا پیکسلی شدن بازی‌هایتان زمان و هزینه بدهند! البته داشتن اینترنت خوب فقط برای استریم کردن بازی اهمیت ندارد، بلکه برای لذت بردن از بازی‌ها نیز مهم است. به دلیل همین اهمیت است که در این مطلب می‌خواهیم به اینترنت گیمینگ و سرویس مناسب و پرسرعت برای گیمرها بپردازیم و ببینیم که چه اینترنتی برای استریم بازی در شرایط اختلال اینترنت کشور مناسب است. با ما همراه باشید.

چرا اینترنت پرسرعت و بدون قطعی برای گیمرها مهم است؟

اگر اهل بازی‌های ویدیویی به خصوص بازی‌های گروهی، استراتژیک و جنگی باشید، احتمالاً تا به حال برایتان پیش آمده که با کاهش سرعت اینترنت، استرس بسیاری را تحمل کرده باشید. تصور کنید که بعد از تعقیب و گریز فراوان، دشمن را پیدا کرده‌اید و می‌خواهید تیراندازی کنید و درست در همین زمان اینترنت شما قطع می‌شود و بازی را می‌بازید. یا در حال بازی گروهی آنلاین هستید و به حریف حمله کرده‌اید که ناگهان اینترنت شما قطع می‌شود و هم‌گروهی‌هایتان یک مهره مهم در بازی را از دست می‌دهند؛ یا تصور کنید که در حال پخش زنده بازی‌تان هستید و سابسکرایبرهای کانال شما در حال دیدن لحظات هیجان‌انگیز بازیتان هستند که ناگهان اینترنت شما مختل می‌شود. شاید همین کافی باشد که تعداد زیادی از کاربران خود را که با تلاش بسیار به دست آورده بودید، از دست بدهید.

داشتن یک وب‌کم خوب، تجهیزات صوتی باکیفیت و کامپیوتر قوی، همگی سرمایه‌گذاری‌های مهمی برای هر گیمر و استریمر هستند، اما اگر بازی شما مدام قطع شود و اینترنتتان مختل شود، هیچ کدام از این تجهیزات به کارتان نمی‌آید. یک سرویس اینترنت خوب برای بازی، یکی از اولین سرمایه‌گذاری‌هایی است که گیمرها و استریمرها به آن نیاز دارند.

تفاوت سرعت اینترنت گیمینگ در ایران و سایر کشورهای جهان

بر اساس آمارهای جهانی، سرعت دانلود و پهنای باند برای اینترنت خانگی در دنیا به طور میانگین 23 مگابایت بر ثانیه و سرعت آپلود 10.7 مگابایت بر ثانیه است. این سرعت در ایران بسیار کمتر از استاندارد جهانی است. سرعت دانلود و پهنای باند اینترنت خانگی در ایران به صورت میانگین 5.6 مگابایت بر ثانیه و سرعت آپلود 3.5 مگابایت بر ثانیه ارزیابی شده است. در رتبه بندی سرعت دانلود کشورهای جهان، از میان 200 کشور، ایران در رتبه 147 قرار دارد. این اعداد و ارقام نشان‌دهنده میزان سختی کار گیمرها در ایران است.

نکات مهم برای خرید اینترنت مناسب برای گیمرها و استریمرها در شرایط اختلال اینترنت کشور

برای خرید اینترنت مناسب گیم و استریم نکات زیر را در نظر داشته باشید:

1.        سرعت دانلود اینترنت نباید کمتر از 3 مگابایت بر ثانیه باشد

یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین اینترنت برای بازی آنلاین، سرعت دانلود مناسب است. سرعت بهینه دانلود برای گیمینگ حداقل 25 مگابایت بر ثانیه است. هرگز به سراغ خرید اینترنت با سرعت دانلود کمتر از 3 مگابیت بر ثانیه نروید. سرویس اینترنت TD LTE بالاترین سرعت را دارد. شرکت ماهان نت اینترنت TD-LTE خود را با تضمین ارائه سرعت حداقل 8 مگابایت بر ثانیه و حداکثر 80 مگابایت بر ثانیه ارائه می‌دهد که برای گیمرها بهترین انتخاب است. سرویس اینترنت گیمینگ ماهان‌نت نیز یک سرویس اختصاصی است که بالاترین سرعت دانلود را برای گیمرها فراهم می‌کند.

2.       سرعت آپلود برای گیمرها بسیار مهم است

بعضی از شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس اینترنت، سرعت دانلود خوبی را به کاربران ارائه می‌دهند اما سرعت آپلود آن‌ها فاجعه است! اکثر کاربران در زمان خرید سرویس اینترنت، فقط به سرعت دانلود توجه می‌کنند و سرعت آپلود را نادیده می‌گیرند. سرعت آپلود اینترنت به همان اندازه سرعت دانلود برای گیمرها و گیم استریمرها مهم است. حداقل سرعت آپلود برای گیمینگ، 5 مگابایت بر ثانیه است. در این مورد نیز اینترنت TD-LTE بهتر از سایر اینترنت‌ها در ایران عمل کرده است.

3.       تاخیر یا پینگ باید کمتر از 50 میلی ثانیه باشد

داشتن پینگ (Ping) یا تاخیر (Latency) پایین برای گیمرها بسیار مهم است. منظور از پینگ، ارسال سیگنال از یک دستگاه در شبکه به دستگاه‌های دیگر و دریافت سیگنال پاسخ است. پینگ بر حسب میلی ثانیه (ms) اندازه‌گیری می‌شود و هر چه عدد آن پایین‌تر باشد، بهتر است. پینگ به کاربر این امکان را می‌دهد تا متوجه شود که چقدر طول می‌کشد تا یک بسته داده از کامپیوتر او به یک سرور در اینترنت برسد و برگردد. خرید اینترنت با پینگ پایین از این جهت برای گیمرها اهمیت دارد که باعث انتقال داده با سرعت بالاتر و دریافت پاسخ سریع‌تر از سرور در بازی می‌شود و به این ترتیب تجربه بازی روان‌تری را رقم می‌زند. به بیان دیگر، زمانی که پینگ اینترنت پایین باشد، بازی فریز نمی‌شود. پینگ مناسب گیم باید کمتر از 50 میلی ثانیه باشد. اینترنت TD LTE ماهان‌نت و همچنین اینترنت گیمینگ این شرکت، کاهش بسیار شدید زمان در دریافت اطلاعات را مدنظر قرار داده و به همین دلیل، اینترنتی مناسب و بدون اختلال برای گیمرها محسوب می‌شود.

4.       اینترنت مقرون‌به‌صرفه خریداری کنید

مناسب بودن قیمت بسته‌های اینترنت و حجم بالا یکی دیگر از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید اینترنت مناسب برای گیمرها است است. بعضی از شرکت‌ها، سرعت آپلود و دانلود اینترنت بسیار خوبی دارند و پینگ سرویس آن‌ها نیز بسیار پایین است؛ اما سرویس‌های اقتصادی و به‌صرفه ارائه نمی‌دهند و هزینه بسیار زیادی دارند. شرکت ارائه‌دهنده اینترنت گیمینگ باید بسته‌هایی با حجم زیاد (بیش از 100 گیگابایت) را با قیمت مناسب ارائه دهد تا هم برای استریمینگ و هم گیمینگ مناسب باشد. برای مثال، اینترنت گیمینگ ماهان‌نت حجم ترافیک از 150 گیگابایت تا نامحدود را با قیمتی مناسب ارائه می‌دهد که برای گیمرها و استریمرها بسیار به‌صرفه است.

اینترنت پرسرعت گیمینگ

کدام سرویس اینترنت برای گیمرها و استریمرها در شرایط اختلال اینترنت کشور بهتر است؟

بهترین و پرسرعت‌ترین اینترنت برای گیمرها در دنیا اینترنت فیبر نوری است. این اینترنت اگرچه سرعت بسیار بالا و پایداری حداکثری دارد، اما قیمت نسبتاً بالایی دارد و در بسیاری از نقاط ایران پوشش‌دهی ندارد.

در صورتی که به اینترنت فیبر نوری دسترسی ندارید، خرید اینترنت TD LTE یا همان اینترنت ثابت پرسرعت بهترین گزینه است. تی دی ال تی ای نیازی به خط تلفن و کابل‌کشی ندارد و تنها با استفاده از یک مودم TD-LTE و یک سیم کارت، بیشترین سرعت دانلود و آپلود و کمترین پینگ را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اگر اینترنت TD LTE را از یک شرکت ارائه‌دهنده خوب خریداری کنید، بهترین کیفیت اینترنت و بالاترین پایداری را دریافت می‌کنید. سرعت و پایداری اینترنت td lte  ماهان‌نت به گونه‌ای است که علاوه بر وبگردی، برای گیمرها و استریمرها نیز عالی عمل می‌کند. ماهان نت اینترنت TD-LTE خود را با تضمین سرعت دانلود حداقل ۸ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود ۱.۵ مگابیت بر ثانیه ارائه می‌دهد؛ در صورتی که گیمر این میزان سرعت را دریافت نکند، می‌تواند بدون هیچ قید و شرطی درخواست بازگشت وجه کند.

علاوه بر اینترنت TD LTE، بعضی شرکت‌ها اینترنت مخصوص گیم نیز ارائه می‌دهند که حجم بالا و سرعت دانلود و آپلود حداکثری دارند. سرویس اینترنت گیمینگ هم توسط شرکت ماهان‌نت با بهترین کیفیت و به‌صرفه‌ترین قیمت ارائه می‌شود. سرعت اینترنت گیمینگ ماهان نت حدکثر 80 مگابیت برثانیه است که با استفاده از آن می‌توانید همزمان، بدون تاخیر و یا اختلال، چندکار مختلف انجام دهید، مثلاً همزمان استریم کنید، ویدئو بینید و بازی کنید. حجم بالای این اینترنت موجب شده که برای آپدیت‌های با حجم زیاد بازی‌ها روی کنسول‌های مختلفی مثل PS4, PS5, Xbox و … محدودیتی نداشته باشید.

 

و در پایان این که…

بازی‌های آنلاین همیشه برای گروهی از افراد جذاب بوده‌اند. اگر سری به دنیای یوتیوب و توییچ بزنید، گیمرها و استریمرهای زیادی را می‌بینید که گیمینگ را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند. مهم‌ترین ابزار مورد نیاز گیمرها، داشتن اینترنت پرسرعت و بدون اختلال است. سرعت آپلود و دانلود بالا، پینگ پایین و پایداری، مهم‌ترین ویژگی‌های اینترنت مناسب برای گیمرها در شرایط اختلال اینترنت کشور هستند. اینترنت فیبر نوری و TD LTE بهترین اینترنت برای گیمرها و استریمرها محسوب می‌شوند زیرا ویژگی‌های یک اینترنت خوب و مناسب را دارا هستند.

کیفیت اینترنت شما کمک می‌کند که تجربه بازی روان و جذابی داشته باشید. داشتن یک سرویس اینترنت خوب به شما کمک می‌کند تا در بازی پیروز میدان باشید.

ماهان نت یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه خدمات انواع اینترنت از جمله خدمات اینترنت پرسرعت TD LTE و اینترنت گیمینگ با سرعت بالا در شرایط اختلال اینترنت کشور است که سرعت حداقل 8 مگابیت و حداکثر 80 مگابیت را  تضمین می‌کند. شما می‌توانید در وبسایت ماهان نت برای دریافت بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس‌ TD-LTE و گیمینگ ثبت نام کنید. ضمن این که ما در ماهان نت امکان عودت وجه در صورت نارضایتی کاربران را فراهم کرده‌ایم. شما می‌توانید در صفحه جشنواره اینترنت td lte ماهان نت برای دریافت بهترین و باکیفیت‌ترین سرویس‌ TD-LTE ثبت نام کنید. اگر نیاز به اینترنت خوب و پرسرعت دارید، می‌توانید اینترنت TD LTE و اینترنت گیمینگ ماهان نت را تجربه کنید.