بنا به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری ،مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت، از موظف شدن دولت به ارتقا ترانزیت اینترنت به ۳۰ترابایت برثانیه اطلاع داده است. او گفت “در برنامه ششم توسعه هدف‌گذاری صورت گرفته مبنی بر این است که ۳۰ ترابایت از ظرفیت ترانزیت بین‌الملل را جذب کند. درحال حاضر، این ظرفیت نیم‌ترابایت است که دولت را موظف کردند، این ظرفیت ۶۰ برابر شود”.

او به این موضوع اشاره کرد که افزایش ظرفیت پهنای باند پیشنهاد مجلس بوده و همچنین اضافه کرد “از آن‌جایی‌که این پیشنهاد کمی نامفهوم بود، آن‌را به کلمه ترانزیت تعدیل کردیم و مطابق سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، چارچوب‌های شورای عالی فضای مجازی به این پیشنهاد اضافه شد. و بعد از تایید کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیسیون صنایع و کمیسیون فرهنگی مجلس و دولت، به تصویب رسید”.

برای خرید پهنای باند اختصاصی ضربه بزنید.

اینترنت برج و مجتمع

 

آقای محمد جواد آذری تصریح کرد که برای اجرای این برنامه به ابزارآلاتی نیاز است، افزود “یکی از این ابزارآلات اجازه سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی است که مجلس در مصوبه اخیر خود اجازه آن را داده است. نکته دوم این بود که چابک‌سازی لازم در مجموعه ایجاد شود و بدنه سنگین زیرساخت که زیرساختِ شبکه ملی اطلاعات را دنبال می‌کند، حاکمیتی باشد و بخش بین‌الملل بتواند کمی چابک‌تر عمل کند”.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به تغییر نام شرکت به شرکت ملی ارتباطات ایران گفت “با این مصوبه، سه شرکت زیرساخت داخل، بین‌الملل و شرکت فنی‌و‌مهندسی زیر مجموعه آن شرکت می‌شوند. هیچ‌کدام از بخش های شرکت زیرساخت در ساختار جدید خصوصی نمی‌شود. اما در ساختار جدید، اجازه سرمایه‌گذاری داده شده و قرار است که شرکت، چابک‌تر شود. بنابراین، یک مجموعه شرکتی ایجاد شده به اسم شرکت زیرساخت داخل، شرکت زیرساخت بین‌الملل و یک مجموعه مجموعه فنی‌و‌مهندسی که خدمات فنی-مهندسی را به این دو شرکت ارائه می‌دهد”.

وی ادامه داد “شرکت ملی ارتباطات ایران، وظیفه هلدینگ آن سه شرکت را دارد. شرکت ارتباطات زیرساخت داخل، وظیفه شرکت فعلی زیرساخت را انجام می‌دهد. شرکت زیرساخت بین‌الملل، ماموریت کار در حوزه ترانزیت بین‌الملل دارد و یک شرکت هم ماموریت بخش فنی و مهندسی ارتباطات زیرساخت را عهده‌دار خواهد شد”.

شرکت ماهان نتارائه دهنده اینترنت پرسرعت خانگی و سازمانی است برای مشاهده سرویساینترنت فیبر نوری ضربه بزنید.