همه چیز درباره اینترنت پرسرعت TD-LTE، نحوه راه‌اندازی و مناطق تحت پوشش
همه چیز درباره اینترنت پرسرعت TD-LTE، نحوه راه‌اندازی و مناطق تحت پوشش

بعد از راه‌‌اندازی اینترنت نسل سوم و چهارم، و با بالا رفتن نیاز مردم از اینترنت پرسرعت، اپراتورها جدیدترین نسل اینترنت ثابت در دنیا را راه‌اندازی کردند که TD-LTE نام دارد. ماهان‌نت به عنوان یکی از اولین شرکت‌هایی که در زمینه عرضه اینترنت پرسرعت TD-LTE فعالیت دارد، در این مطلب به معرفی اینترنت TD-LTE، مناطق تحت پوشش و نحوه راه‌اندازی آن پرداخته است.

همه چیز درباره اینترنت پرسرعت TD-LTE، نحوه راه‌اندازی و مناطق تحت پوشش

همه چیز درباره اینترنت پرسرعت TD-LTE، نحوه راه‌اندازی و مناطق تحت پوشش

«ظرفیت مرکز مخابرات منطقه شما پر شده است»، «کیفیت خط شما برای اینترنت پرسرعت مناسب نیست»، «خط شما مسی نیست؛ فیبر نوری است و امکان استفاده از ADSL را ندارید» و …

اگر شما هم هنگام درخواست اینترنت با چنین پاسخ‌هایی مواجه شده‌اید، باید بدانید که تمام این مشکل‌ها با تکنولوژی جدید اینترنت پرسرعت رفع شده است.

اگر به دنبال استفاده از اینترنت در حرکت باشید، اینترنت‌های موبایل نیز سرعت مناسبی دارند، اما به‌دلیل هزینه بالایی که دارند و این‌که بیشترین ظرفیت قابل خریداری برای آن‌ها تا ۱۰۰گیابایت است، طرفداران بسیاری ندارد.

از همین رو اینترنت ۴G ثابت یا TD-LTE راه‌اندازی شد تا کاربرانی که نیازی به جابه‌جایی ندارند و بسته‌های اینترنت ADSL و موبایل نیاز آن‌ها را مرتفع نمی کند نیز بتوانند از یک اتصال به‌صرفه و سریع در اختیار داشته باشند.

سرعت اتصال

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد سرعت اتصال و آنتن‌دهی مودم‌های مورد تست ماهان‌نت در مناطق تحت پوشش، بسیار بالا است. اما این میزان به محل دقیق استفاده شما بستگی دارد، درنتیجه بهتر است پیش از خرید حتماً مناطق تحت پوشش شبکه TD-LTE را ملاحظه نمایید.

مناطق تحت پوشش

ماهان‌نت سعی دارد تا خدمات خود را در سراسر ایران عرضه کند، اما تاکنون خدمات اینترنت پرسرعت TD-LTE ماهان‌نت در بیشتر شهرهای زیر قابل دسترس هستند:

ارومیه، اهواز، بندرانزلی، بندرعباس، بوشهر، تهران، ری، رشت، ساری، شیراز، قم، لواسان، هشتگرد، گرگان، اهواز، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، رشت، مشهد، کرج، کیش، ساری، بندرانزلی و پردیس.

نحوه راه‌اندازی اینترنت TD-LTE ماهان‌نت

حتما این سوال برایتان پیش آمده که آیا با مودم و سیم‌کارت فعلی خود می توانید از اینترنت TD-LTE استفاده کنید یا خیر؟

پاسخ این پرسش خیر است.

برای استفاده از اینترنت TD-LTE ماهان‌نت، باید از سیم‌کارت‌هایی استفاده کنید که برای انتقال داده درنظر گرفته شده‌اند و قابلیت برقراری تماس ندارند. به‌همین منظور ماهان‌نت سیم‌کارت‌هایی عرضه کرده که از وبسایت ماهان‌نت قابل خریداری هستند.

درمورد مودم هم باید بدانید که باید از مودم‌هایی استفاده کنید که فرکانس ۳۵۰۰ مگاهرتزی پشتیبانی می کند. ماهان‌نت برای راه‌اندازی اینترنت پرسرعت TD-LTE، مودم‌های مخصوص خود که برای این‌کار درنظر گرفته شده‌اند را توصیه می‌کند.