معرفی اینترنت برج ها و مجتمع‌ها

با توسعه پرشتاب بافت شهری و افزایش روزافزون تعداد و برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی، اداری و تجاری بلندمرتبه در شهرهای بزرگ و بویژه تهران، زیرساخت مخابراتی موجود در بسیاری از مناطق، دیگر پاسخگوی

 معرفی اینترنت برج ها و مجتمع‌ها

تقاضاهای متعدد شهروندان برای دریافت خط اتصال به سرویس اینترنت پرسرعت ADSL/VDSL نیست.
در واقع

ماهان‌نت به‌عنوان یک شرکت سرویس‌دهنده اینترنت پرسرعت، آمادگی برقراری اتصال ADSL/VDSL و تأمین پهنای باند لازم را دارد؛ اما یکی از مشکلات موجود در محلاتی با تراکم جمعیتی بالا، نبود Port خالی ADSL در منطقه مخابراتی است. همچنین در بسیاری از موارد، PCM بودن خطوط در منطقه (فقدان خطوط تلفنی بر پایه کابل مسی) مانعی بر خدمات‌دهی این مجموعه به هم‌وطنان است. از سوی دیگر برخی از برج‌ها یا مجتمع‌ها – چه مسکونی و چه اداری / تجاری – به دلایلی از جمله مخدوش نشدن امنیت حریم داخل ساختمان (به‌خاطر ورود و رفت‌وآمد مدام تکنیسین‌های نصب و پشتیبانی فنی شرکت‌های مختلف) و کاهش هزینه‌ها (با خرید عمده)، تمایل به تأمین سرویس کل واحدهای مجموعه از یک سرویس‌دهنده مشخص را دارند.

 معرفی اینترنت برج ها و مجتمع‌ها

به‌منظور پاسخ‌گویی به نیاز این بخش از مشتریان، ماهان‌نت راه‌حل جامع خود را معرفی کرده است. در این روش، سرویس‌دهی از داخل خود هر مجتمع انجام می‌شود. در واقع یک مرکز کوچک سرویس‌دهنده اینترنت پرسرعت (با دستگاه DSLAM مشابه یک مرکز مخابراتی) از طرف ماهان‌نت در ساختمان نصب می‌شود، که از طریق خط اتصال بی‌سیم (آنتن رادیویی که روی پشت‌بام ساختمان قرار می‌گیرد) به‌صورت ارتباط نقطه به نقطه (Peer-to-Peer) با مرکز اصلی (دکل) شرکت مرتبط می‌شود و پهنای باند اختصاصی (Dedicated) دریافت‌شده از مبداء را از طریق خط تلفن ثابت (ADSL/VDSL) و یا شبکه محلی (LAN) کابلی یا بی‌سیم (Wi-Fi) و یا حتی خطوط برق (PLC) بین تک‌تک واحدهای درخواست‌کننده پخش می‌کند. بدین صورت کلیه واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، نظارتی و … می‌توانند از سرویس اینترنت پرسرعت و دیگر خدماتی که توسط این شرکت ارائه می‌شود، با بالاترین کیفیت و حداکثر امنیت استفاده کنند.

نکته مهم در این نوع اتصال، حفظ استقلال کامل واحدهاست. یعنی در واقع انگار که هر واحد جداگانه به ماهان‌نت مراجعه و سرویس اینترنت پرسرعت مورد نظر خود را با سرعت و حجم ترافیک دلخواه سفارش داده است.

مزایای اینترنت برج‌ها و مجتمع‌های ماهان‌نت

 معرفی اینترنت برج ها و مجتمع‌ها

– هزینه مقرون‌به‌صرفه‌تر خدمات (در صورت رسیدن به حد نصاب تعداد متقاضیان)
– حذف زمان انتظار برای برقراری سرویس (ناشی از نبود Port خالی ADSL/VDSL در منطقه مخابراتی و یا فیبر نوری یا PCM بودن خط تلفن به‌جای کابل مسی)
– امکان فعال‌سازی سرویس در کوتاه‌ترین زمان (حدود چند ساعت بعد از نصب تجهیزات مرکزی) به دلیل نبود واسط مخابرات
– دستیابی به سرعت بیشتر تا 150 مگابیت بر ثانیه و پایداری مطلوب سرویس اینترنت، به خاطر متمرکز بودن تجهیزات و فاصله کمِ DSLAM تا سرویس‌گیرنده
– عدم محدودیت در تعداد مشترک برای عرضه سرویس اینترنت پرسرعت

– بدون نیاز به ارسال مدارک مربوط به ADSL/VDSL (شناسنامه، کارت ملی، تصویر قبض تلفن و …) به مراکز مخابراتی
-پشتیبانی شبانه‌روزی

مراحل راه اندازی

۱- امکان‌سنجی

برای ایجاد ارتباط میان آنتن رادیویی برج با مرکز سرویس‌دهی ماهان‌نت به‌وسیله امواج CPE، لازم است که این دو دارای خط دید مستقیم نسبت به یکدیگر باشند. از‌این‌رو برای بررسی چنین امکانی، ابتدا کارشناسان واحد فنی ماهان‌نت به محل مورد نظر مراجعه‌می‌کنند. پس از امکان‏سنجی موقعیت مجتمع، می‌توان تجهیزات دریافت و توزیع اینترنت را در مجموعه نصب کرد.

همچنین لازم به ذکراست، پیش نیاز راه‌اندازی سرویس اینترنت پرسرعت به این روش، وجود حداقل ۲۴ متقاضی در یک برج یا مجتمع است. در‌صورتی‌که تعداد متقاضیان کمتر از این باشد، امکان سرویس‌دهی با تعرفه معمول شرکت وجود ندارد، و شرایط فروش متفاوت خواهد بود.

۲- عقد قرارداد با هیأت مدیره مجتمع

ماهان‌نت به‌منظور تخصیص فضای فیزیکی در محل ساختمان توسط هیأت‌مدیره و واگذاری امتیاز ارائه سرویس اینترنت پرسرعت به ساکنین، قراردادی با هیآت مدیره مجتمع منعقد می‌کند. لازم به ذکر است که این قرارداد جدا از قراردادهایی است که با هر یک از ساکنین متقاضی سرویس اینترنت پرسرعت منعقد می‌شود.

۳- نصب تجهیزات

کارشناسان واحد نصب ماهان‌نت سخت‌افزارهای مورد نیاز را در زمان‌بندی مقرر نصب و راه‌اندازی می‌کنند.

۴- عرضه سرویس به مشترکین:

ساکنان محترمی که درخواست برقراری سرویس اینترنت پرسرعت ماهان‌نت را دارند، می‌توانند همانند سایر متقاضیان با یکی از روش‌های حضوری یا غیر حضوری ثبت‌نام کنند و از سرویس مورد نظر خود بهره‌مند شوند.

در صورت داشتن هرگونه سوال می‌توانید به صفحه سوالات متداول اینترنت برج‌ها و مجتمع‌های ماهان‌نت مراجعه فرمایید و یا با شماره تلفن‌های ماهان‌نت تماس حاصل فرمایید.

همچنین برای درخواست خدمات اینترنت پرسرعت ماهان‌نت ویژه برج‌ها و مجتمع‌ها، می‌توانید با تلفن ۸۷۲۷۷ (۰۲۱) یا شماره سراسری 1514 داخلی 7011 تماس حاصل فرمایید.