تایپ کردن روی صفحه لمسی موبایل به سادگی تایپ کردن روی کیبورد کامپیوتر نیست. تایپ کردن روی یک شیشه، به‌دلیل اینکه حس تایپ کردن را منتقل می‌کند شاید برای هرکسی جذاب نباشد.

اما وقتی هیچ چاره‌ای برای تایپ کرن در موبایل‌های هوشمند به جز لمس صفحه شیشه‌ای نداریم، باید از ترفندهایی استفاده کنیم تا سرعت تایپ کردن ما بالاتر برود. همینطور از آن‌جایی که امروزه همه مردم زمان زیادی را صرف کار کردن با موبایل خود می‌گذرانند، یادگیری چند ترفند، به شما در ذخیره زمان کمک بسیاری می‌کند.

از Gboard استفاده کنید

جی بورد، که قبلاً به عنوان کیبورد گوگل نیز شناخته می‌شد، به سرعت در موبایل‌های اندرویدی محبوبیت پیدا کرد. Gboard ویژگی‌های بسیاری دارد اما این‌جا فقط به تعدادی از آن ویژگی‌ها که به شما در سریع‌تر تایپ کردن کمک می‌کند اشاره می کنیم.

بهترین کیبورد برای موبایل‌های اندرویدی، جی بورد است که ماهان‌نت در ادامه به چند مورد از ویژگی‌های آن اشاره خواهد کرد:

  • سریع‌تر از همیشه از ایموجی‌ها استفاده کنید

ایموجی‌ها به قدری بین مردم محبوبیت پیدا کرده‌اند که تبدیل به یک زبان جدید در فضای اینترنت شده‌اند. از آن جایی‌که گوگل هم نمی‌خواست کاربرانش از این فضای جدید دور باشند، دسترسی به ایموجی‌ها را سریع‌تر از همیشه کرد.

دیگر آن دوران که باید یک صفحه را مدام اسکرول کنید تا ایموجی مورد نظرتان را پیدا کنید گذشته است. برای پیدا کردن ایموجی دلخواه‌تان تنها کافی‌ست تصویر ایموجی را برای طولانی مدت نگه دارید، سپس صفحه جستجوی ایموجی باز می‌شود که می‌توانید آن‌جا ایموجی موردنظرتان را جستجو کنید.

همچنین اگر زمان برای شما اهمیت ندارد و به دنبال یک ایموجی هستید که آن را پیدا نمی‌کنید، می‌توانید با کشیدن تصویر، آن ایموجی را جستجو کنید.

  • کنترل دقیق روی مکان‌نمای صفحه

حتماً برای شما پیش آمده که هرچقدر هم سعی کنید دقیق تایپ کنید، بازهم یک یا دو کلمه را اشتباه بنویسید. تایپ کردن روی صفحه موبایل‌های کوچک، کمی مانع سرعت تایپ شما می‌شود.

خوشبختانه جی بورد این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا کنترل‌تان به مکان‌نما بیشتر شود. برای این‌که بهتر متوجه این قضیه بشوید، باید صفحه را به سمت چپ یا راستتان لمس کنید. همچنین، اگر نیاز به حذف همزمان چند کلمه داشته باشید، می‌توانید کلید «backspace» را یک بار لمس کنید و به سمت چپ بکشانید.

  • اعداد و کاراکترهای ویژه را سریع‌تر تایپ کنید

به‌طور پیش‌فرض برای این‌که از اعداد استفاده کنید باید یک‌بار کلیدی که اعداد را نمایش می‌دهد لمس کنید. اما اگر همیشه ناچار به استفاده از اعداد هستید، بهتر است به تنظیمات جی بورد بروید، روی گزینه preferences کلیک کنید، و Number row را فعال کنید. حالا اعداد در یک ردیف مجزا به شما نمایش داده خواهد شد.

 

منبع: makeuseof