استفاده از اینترنت در چهارسال گذشته 5 برابر افزایش داشته است

گزارش‌ها نشان می‌دهند میزان استفاده کاربران از پهنای باند تا 5برابر افزایش پیدا کرده است و به‌نظر می‌رسد بهبود سیاست‌های وزارت ارتباطات در این موضوع بی‌تاثیر نبوده است. باتوجه به افزایش کیفیت اینترنت کشور که از طرف زیرساخت به شرکت‌ها تحویل داده شده، کیفیت خدماتی که شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت در اختیار کاربران قرار دادند به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

از دیگر نکات مهم، افزایش ضریب دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت نسبت به چند سال اخیر است. در چند سال گذشته، ضریب دسترسی به اینترنت به‌اندازه‌ای کاهش یافته بود که حدود 10 درصد اوقات، اینترنت پرسرعت ADSL با مشکل اختلال و قطعی مواجه بود. اما این مشکل در سال های اخیر برطرف شده و میزان قطعی وصلی اینترنت کاهش چشمگیری داشته است.

رشد 5 برابری مصرف اینترنت در 4 سال گذشته

رضد 5 برابری مصرف اینترنت در 4 سال گذشته

در سال‌های گذشته شکایت کاربران حاکی از این بود که برای مثال پروتکل‌های خاصی محدود شده‌اند یا سرویسی که شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت دریافت می‌کردند به‌اندازه ای بی‌کیفیت بود که امکان عرضه خدمات بهتری نبود.

یکی از مشکلاتی که طی سال‌های گذشته با آن مواجه بودیم، کمبود پهنای باند بود. به‌طوری که صاحبان پروانه اینترنت، ماه ها در صف دریافت پهنای باند مورد نیاز خود بودند. رفع محدودیت‌های قدیمی و پیشرفت تقاضا، پهنای باند ارائه شده به هر کاربر در 4 سال اخیر، 5 برابر شده است.