پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۰، ۳۰ میلیارد دستگاه به اینترنت اشیا متصل خواهد بود و هر ثانیه ۲۵۰ دستگاه جدید نیز به اینترنت پرسرعت متصل خواهد شد. در واقع هر فرد، ۴ دستگاه متصل به اینترنت خواهد داشت. اگرچه بسیاری از افراد هستند که چند موبایل دارند، اما همچنان تعداد کثیری از مردم هنوز به موبایل‌های هوشمند دسترسی پیدا نکرده‌اند. تا چند سال دیگر بیشتر مردم به اینترنت اشیا یا (IoT) دسترسی پیدا خواهند کرد.

ماهان‌نت در این مطلب به معرفی تعدادی از دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌پردازد که تا سال ۲۰۱۸ بیشترین طرفدار را به خود جذب کرده است.

۱- ابزاری برای خواب عمیق‌تر

همه ما درباره اهمیت خواب می‌دانیم، اما بسیاری از افراد هستند که خواب عمیقی در طول شب ندارند. به‌همین دلیل اهمیت استفاده از ابزاری که بتواند خواب شما را عمیق‌تر کند زیاد است. با استفاده از پلاگین هوشمند شبانه که توسط دانشگاه کمبریج طراحی شده است، شما می‌توانید کیفیت بهتری از خواب را تجربه کنید. این ابزار با اتصال به پریز برق، تمام نورهای سفید اتاق را می‌گیرد.

طبق تحقیقات انجام شده این دستگاه کمک می‌کند تا ۳۸% سریع‌تر معمول بخوابید.

۲- مانیتور آلودگی هوا

بسیاری از دستگاه‌های IoT، با این اساس طراحی و تولید شده‌اند که به بهبود سلامت مردم کمک کنند. اگر در منزل باشید و میزان آلودگی هوا را از سایت‌ها بررسی کنید، موردی ندارد. اما گاهی ممکن است بیرون از منزل باشید و بخواهید کیفیت هوایی که تنفس می‌کنید را بسنجید. در چنین شرایطی همراه داشتن دستگاهی که به شما چگونگی آلودگی هوا را نشان دهد بسیار کارآمد خواهد بود.

۳- نور هوشمند برای اتاق

یکی از مهم‌ترین موارد در هر ساختمانی، نورهای آن ساختمان است. با استفاده از چراغ‌های هوشمند شما می‌توانید هر ساختمانی را مجهز به نوردهی هوشمند نمایید تا با ورود به هر اتاق چراغ‌های آن قسمت روشن شوند و یا این‌که هر زمان که می‌خواهید با استفاده از اپلیکیشن موبایل خود نورهای یک اتاق را روشن، کم، زیاد، یا خاموش کنید.

۴- اسپیکرهای خانگی

با گسترش اپلیکیشن‌های موسیقی، استفاده از هدفون‌های گوناگون نیز افزایش پیدا کرد. اگر بخواهید صدا را پخش کنید، می‌توانید از اسپیکرهای بلوتوث استفاده کنید. اما شرکت سونوس اسپیکرهایی طراحی کرده که قابلیت یکپارچه شدن با بیشتر وسایل منزل را دارد.

۵- قفل درب

یکی از پرطرفدارترین وسایل اینترنت اشیا، قفل در است که می توان به سادگی کنتزل آن را به دست گرفت. به‌این صورت که این قفل‌ها توسط سنسورهایی که با بلوتوث یا NFC کار می‌کنند، باز و بسته می‌شوند. کاربران نیز می‌توانند این قفل ها را از راه دور حتی باز و بسته کنند.

منبع: makeuseof