اینترنت بی سیم ماهان نت

اینترنت بیسیم نقطه به نقطه (Point to Point) ماهان نت

از دیگر خدمات ماهان ‌نت، اینترنت بیسیم نقطه به نقطه (Point to Point) است. در این روش، ارتباط بستر اینترنت ماهان ‌نت و درخواست کننده پهنای باند اختصاصی، به ‌صورت بیسیم برقرار می‌شود. سازمان‌ها، شرکت‌ها، مراکز علمی و… که نیاز به پهنای باند بالا و یا پهنای باند اختصاصی دارند می‌توانند از خدمات اینترنت ماهان ‌نت بهره ببرند. از جمله نیازهای هر سازمان می‌توان به دسترسی به اینترنت پرسرعت بیسیم مطمئن، پاسخ‌گویی مناسب شرکت ارائه دهنده و تضمین خدمات ارائه شده اشاره داشت، که ماهان ‌نت سعی داشته تا با بهره‌گیری از نیروی جوان و توان‌مند خود این نیازها را پوشش دهد. 

راه‌اندازی اینترنت بیسیم به این صورت است که بعد از انجام امکان‌سنجی، باتوجه به شرایط محیطی و فاصله، مودم و آنتن انتخاب و نصب می‌شوند. شایان ذکر است که سرعت برقراری این نوع ارتباط، از مرز ۱۰۰ و ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه نیز فراتر می‌رود. از مهم‌ترین مزایای این سرویس باید به ثبات و پایداری آن، و امکان ارائه در بیشتر نقاط پایتخت و کشور اشاره نمود.

اینترنت بیسیم

مزایای اینترنت پر سرعت بی سیم (wireless)

به‌طور کلی، پهنای باند اختصاصی (Broadband) روی بسترهای ارتباط اینترنت پرسرعت بیسیم نقطه به نقطه (Point To Point Wireless) و اینترانت (Intranet) قابل ارائه است، که ماهان‌ نت امکان ارائه این خدمات را روی هر دو بستر به‌وجود آورده است. با استفاده از اتصال نقطه به نقطه، امکان انتقال ترافیک خصوصی روی شبکه عمومی فراهم شده است. به‌این صورت که دو شبکه خصوصی، از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت، به‌یکدیگر متصل می‌شوند. شبکه‌های خصوصی از طریق تونل‌های رمز شده به یکدیگر متصل هستند و قابل دسترسی توسط عموم نیستند.

در روش ارائه پهن باند روی بستر اینترنت پرسرعت بیسیم، از امواج رادیویی برای انتقال استفاده می‌شود. این انتقال باید روی فرکانس‌های مجاز انجام شود که باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های ۲٫۴، ۵٫۴ و ۵٫۸ گیگاهرتز است و شرکت‌های ارائه دهنده‌ این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را روی این فرکانس‌ها ارائه دهند. بدیهی است در این روش برای انتقال اینترنت، هیچ‌گونه وابستگی به مخابرات وجود ندارد.

اینترنت برجها مجتمعها

چه کسانی به اینترنت بیسیم (POINT TO POINT) نیاز دارند؟

یکی از کاربردهای اینترنت پرسرعت بیسیم، برای سازمان و شرکت‌هایی است که به بیش از یک مگابیت سرعت نیاز دارند، اما نمی‌توانند از خطوط مسی و اجاره‌ای (Leased Line) استفاده کنند. از دیگر کاربردهای اینترنت بیسیم، برای شرکت‌هایی است که نیاز به ارتباط صوتی یا تصویری بین دفاتر دارند. این شرکت‌ها اگر اینترنت خود را از طریق دیگری نیز تامین نموده باشند، همچنان می‌توانند برای برقراری ارتباط بین شعب و دفتر مرکزی خود از اینترنت بی سیم ماهان‌نت بهره ببرند.

شرکت انتقال داده ماهان (ماهان نت)، SLA (توافقنامه سطح خدمات) دسترسی به اینترنت پرسرعت بیسیم خود را مطابق معیارهای استاندارد بین‌المللی براساس سه پارامتر اساسی شبکه اعلام می‌کند:

  1. Service Availability
  2. Packet Loss
  3. Latency (Round Trip Delay)

منظور از پارامتر Availability ، توانایی مشترک برای تبادل بسته های IP از پورت دسترسی خود به شبکه جهانی اینترنت از طریق شبکه تامین کننده سرویس (Provider) است. در دسترس بودن (Availability) سرویس موضوع قرار داد در محدوده تعریف شده به میزان ۹۵ درصد تضمین می‌گردد.

طرح ها و تعرفه های اینترنت بی سیم

طرح ها و بسته های شگفت انگیز اینترنت بی سیم ماهان نت

تعرفه اینترنت بی سیم

مناطق تحت پوشش اینترنت بیسیم

کلیه مناطق شهر تهران، کرج و  لواسان تحت پوشش اینترنت بیسیم ماهان نت است. لذا با توجه به اینکه جهت ارتباط رادیوها نیاز به دید مستقیم است، جهت امکان سنجی با واحد فروش ماهان نت به شماره 02187277 تماس بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درخصوص تعرفه ها، نحوه ثبت نام، شارژ و تمدید اشتراک میتوانید با کارشناسان ماهان نت به شماره تلفن 02187277 یا شماره سراسری 1514 تماس حاصل فرمایید.

نقش پوشش دهی adsl ماهان نت

ثبت درخواست اینترنت بی سیم

تماس با ماهان نت

تماس با ماهان نت

ما در هر لحظه از شبانه روز شنونده صحبت های شما و آماده ارائه مشاوره به شما هستیم.