بررسی مودم TD-LTE رومیزی ماهان‌نت

اینترنت نسل چهار ثابت (TD-LTE) ماهان‌نت، تا سرعت ۴۰ مگابیت برثانیه را پشتیبانی می‌کند و موجب شده تا کاربران برای استفاده از اینترنت پرسرعت، دیگر نیازی به سیم‌های مسی و فیبر نوری مخابرات نداشته باشند.

ماهان‌نت اولین شرکت سرویس دهنده اینترنت که فناوری TD-LTE را که جدیدترین نسل ارتباطی در ایران است راه ‌اندازه کرده است. با این تکنولوژی، تجربه کاربری اینترنت در ایران به جهان نزدیک می‌شود و نیاز کاربران از اینترنت بی سیم مرتفع می‌شود. با استفاده از اینترنت پرسرعت TD-LTE ماهان‌نت، کاربران تجربه دلچسبی از استفاده از اینترنت خواهند داشت و دیگر برای کارهایی چون دانلود یک فیلم و بازی‌های آنلاین به ساعت‌ها زمان نیاز نخواهد بود.

مودم TD-LTE ماهان‌نت

مودم رومیزی TD-LTE ماهان‌نت، AirMaster 3000M نام‌ دارد و طراحی آن به‌صورت مستطیلی شکل، ساده و زیبا است. و به این دلیل مودم رومیزی نام دارد که برای فعالیت به اتصال آداپتور نیاز دارد. در روبروی مودم، چراغ های مرتبط با عملکرد مودم، به صورت عمودی قرار گرفته‌اند. این چراغ ها به سه رنگ آبی، سبز و قرمز هستند که رنگ آبی نشان دهنده بالاترین میزان سیگنال، رنگ سبز نشان‌ دهنده سیگنال خوب، و رنگ قرمز به معنای سیگنال نامناسب است.

بررسی مودم TD-LTE رومیزی ماهان‌نت

بررسی مودم TD-LTE رومیزی ماهان‌نت

قسمت پایین چراغ‌ها، کلید WPS قرار گرفته است که با استفاده از آن، امکان اتصال بدون نیاز به ورود گذرواژه فراهم شده است.

پشت مودم، درگاه‌های شبکه، سوکت تلفن و درگاه اتصال فکس قرار گرفته است. همچنین کلید روشن و خاموش و خروجی اتصال آداپتور در این قسمت هستند.

از برتری‌های این مودم، امکان اتصال چندین کاربر به صورت همزمان است.

مودم TD-LTE ماهان‌نت، از سرویس‌های VoIP برای تماس تلفنی مبتنی بر اینترنت نیز پشتیبانی می‌کند که می‌توانید برای درخواست این خدمات به وبسایت ماهان‌ویپ مراجعه نمایید.

سرعت

ماهان‌نت حداکثر سرعت این اتصال را تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه و حداقل آن را ۱۴٫۵ مگابیت برثانیه اعلام کرده است و دریافت حداکثر میزان سرعت، به شرایط شبکه مخابراتی بستگی دارد. پینگ شبکه داخلی هم روی ۲۰ میلی ثانیه قرار دارد.