تعریف و مزایا اینترنت پر سرعت بی سیم

تعریف و مزایای پهنای باند (Broadband) – اینترنت پر سرعت بی سیم

از خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم سازمانها، شرکتها، مراکز علمی و … که نیاز به پهنای باند بالا و یا پهنای باند اختصاصی دارند میتوانند استفاده نمایند. دسترسی به اینترنت پرسرعت بی سیم مطمئن و پاسخگویی مناسب شرکت ارائه دهنده به همراه تضمین خدمات از جمله نیازهای هر سازمان با ابعاد بیش از متوسط  می باشد.

بطور کلی پهن باند (Broadband) بر روی بستر ارتباط اینترنت پرسرعت بی سیم نقطه به نقطه (Point To Point Wireless) و اینترانت (Intranet ) قابل ارائه می باشد که ماهان نت امکان ارائه این خدمات را بر روی هر دو بستر دارد.

در روش ارائه پهن باند بر روی بستر اینترنت پرسرعت بی سیم از امواج رادیویی برای انتقال استفاده می شود . این انتقال بایستی بر روی فرکانس های مجاز انجام شود که باند فرکانسی مجاز این خدمات در سراسر جهان، فرکانس‌های ۲٫۴، ۵٫۴ و ۵٫۸ گیگاهرتز است و شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این خدمات تنها می‌توانند خدمات خود را بر روی این فرکانس‌ها ارائه دهند. بدیهی است در این روش وابستگی انتقال اینترنت به مخابرات وجود ندارد.

سازمان ها و شرکت هایی که بیش از یک مگابیت سرعت نیاز داشته و یا از خطوط مسی و اجاره ای (Leased Line) نمیتوانند استفاده کنند بهترین راه حل مشکل آنها استفاده از اینترنت پرسرعت بی سیم می باشد.

شرکت هایی که نیاز به ارتباط بین دفاتر داشته و اینترنت خود را از طریق دیگری تامین نموده اند می توانند از تیم تخصصی ماهان نت برای برقراری ارتباط بین شعب و دفتر مرکزی خود استفاده نمایند.

شرکت انتقال داده ماهان (ماهان نت)، سطح خدمات دسترسی به شبکه جهانی اینترنت پرسرعت بی سیم تحویلی به مشترک خود را مطابق معیارهای استاندارد بین المللی به شرح ذیل اعلام می­ نماید:

موارد کلی که بایستی در این SLA مد نظر قرار گیرد شامل سه پارامتر اساسی شبکه و به شرح ذیل میباشد:

  • Service Availablity
  • Packet Loss
  • Latency(Round Trip Delay)

منظور از service Availability پارامتر Availability توانایی مشترک برای تبادل بسته های IP از پورت دسترسی خود به شبکه جهانی اینترنت از طریق شبکه تامین کننده سرویس(Provider) می باشد.

Availability سرویس موضوع قرار داد در محدوده تعریف شده به میزان ۹۵ درصد تضمین می­گردد.

download