تعریف و مزایای اینترنت پرسرعت ADSL

اینترنت پرسرعت ADSL امروزه به عنوان یکی از ابزارهای شناخت توسعه صنعت فن آوری و رشد فرهنگی یک جامعه به شمار می رود. ماهان نت با شناخت این مسئله و با فراهم آوردن تیم توسعه شبکه خبره نسبت به راه اندازی این سرویس در تهران بزرگ اقدام نموده است. استان تهران با داشتن بافت غنی فرهنگی و اقتصادی یکی از مهمترین استانهای ایران به لحاظ توسعه فناوری روز دنیا بوده و همین امر سبب می شود این شرکت با تمام توان به ارائه هر چه بهتر این سرویس در سطح استان تهران بپردازد. قیمت مناسب با سبد خانوار؛ کیفیت سرویس در حد استانداردهای بین المللی و نظم و انظباط سازمانی از بزرگترین مزیتهای ماهان نت بوده که به همت مدیریت و پرسنل زحمت کش این شرکت فراهم گردیده است.

آشنایی با فن آوری اینترنت پرسرعت ADSL :

در اختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری اینترنت پرسرعت ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند؛ اینترنت پرسرعت ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند و دیگر از روشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفن به ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار با سرعت مطلوب به پاسخ خود برسند. اینترنت پرسرعت ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرم افزاری، از این سرویس بهره مند نماید. این تکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیر ساختهای جدید ممکن ساخته است . استفاده از سیم کشی های موجود تلفن بدون نیاز به اتصال به دستگاههای حجیم و پیچیده، کار مصرف کننده را بسیار راحت مینماید. برای داشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است. پس از برقراری ارتباط تنها هزینه ثابت خط اینترنت پرسرعت ADSL که به شکل ماهانه و با توجه به پهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت میشود . در حالیکه از ارتباط اینترنت پرسرعت ADSL استفاده می کنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و در دسترس است. هزینه تلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه میشود و ربطی به استفاده از خط اینترنت پرسرعت ADSL ندارد.

اینترنت پرسرعت ADSL چگونه کار میکند؟

با استفاده از زوج سیم های مخابرات برای تلفن خانگی ما تنها از یک پانصدم امکانات بالقوه این سیم ها استفاده میکنیم و مابقی بلا استفاده میماند . حال با استفاده از سخت افزارهایی که بتوانند داده ها را فشرده سازی، ارسال و دریافت نمایند میتوانیم این قابلیت بلا استفاده را هم به کار بگیریم. یکی از این سخت افزارها در پست مخابرات نصب و دیگری در محل استفاده کننده نصب میشود.
ارتباط از طریق سیم تلفن قبلی شما برقرار می شود بدون اینکه اختلالی در ارتباطات تلفنی بوجود آید. حالا به شرط اینکه مودم همیشه به خط وصل و روشن باشد ارتباط شما با اینترنت همیشه برقرار خواهد بود در عین حال اینکار برای مکالمات تلفنی مشکلی پیش نمی آورد.

مزایای خط اینترنت پرسرعت ADSL:

  • سرعت بالا
  • کیفیت مناسب تر نسبت به سرویس DialUp
  • اتصال دائم به اینترنت
  • هزینه ثابت ماهانه
  • استفاده از خط تلفن بدون مشغول شدن خط
  • هیچ هزینه ای به قبض تلفن اضافه نخواهد شد
  • اتصال بسیار سریع و بی دردسر